Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus on kogukonnas hinnatud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Esa Luukkala. Aivo Prükk.

Äksi koguduses peeti piiblipäevi, advendiaja algus toob Äksi kirikusse koorikontserdi ja lähedal asuvas Kivipargis kuulutatakse välja jõulurahu.

Sealne kirik on inimestele ikka oluline olnud ja kuigi liikmete arv on viimastel aastatel languses, on jumalasõna jätkuvalt oluline. Seepärast on seal koos Kursi kogudusega ja Rahu Sõna organisatsiooniga Soomest peetud piiblipäevi. 

Sel aastal jagas piiblipäevadel „Kas on vahet, mida ma usun?“ teadmisi aastal 2010 kogudust teenima asunud õpetaja Esa Luukkala, jutlustasid külalised Pentti Sinko ja Tapani Vähäkangas. Palve pidas koguduse eelmine õpetaja Urmas Oras, kes ka külalisi tõlkis. Piiblipäevadel kõneldi seekord tänapäeva uutest religioossetest suundumustest. Loengutel osales paarkümmend inimest ja piiblipäevadel saadi õpetaja Luukkala sõnul rahulikult teemasse süveneda, aga ka omavahel mõtteid vahetada. Tulijad on olnud siiski pigem koguduse liikmed, kuid õpetaja sõnul osales piiblipäevadel kaks inimest, keda ta varem pole kirikus näinud. 

Lähiajaloos viiendat korda tähistatakse advendiaja algust selles paigas pidulikult. Esimesel advendipühapäeval kell 11 on kirikus kontsertjumalateenistus. Kell 16 kõnelevad Kivipargis Tartu vallavolikogu esimees Vahur Poolak ja vaimulik. Õpetaja tõdeb, et vald on aktiivselt korraldanud ühis-

üritusi kogudusega. Kes vaimulikest advendiküünla süütamisel osaleb, on veel lahtine. 

Advendiaja algus on Äksi kogudusele sümboolne, sest siis peaaegu 300 aastat tagasi pühitseti seal pühakoda. Hiljem on kirikut suuremaks ehitatud, järgmisel aastal aga möödub kihelkonna esmamainimisest 580 aastat.

Rita Puidet