Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus on vaimulike kasvulava

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tiit Maasikmäest sai vaimulik. Indrek Lulla

Tartu Pauluse kirikus oli teise jõulupüha jumalateenistus eriliselt pühalik, sest see oli ühtlasi ordinatsioonijumalateenistus. Paarkümmend aastat koguduseliikmena paljudele tuttav Tiit Maasikmäe on 26. detsembrist diakon.

Ordinatsioonitalituse viis läbi piiskop Joel Luhamets,  keda assisteerisid praostid Ants Tooming ja Vallo Ehasalu ning õpetaja Kristjan Luhamets. 1993. aastal koguduses ristitud vastne diakon on öelnud, et on neljandat põlve tartlane ja kasvanud 1960ndate tüüpilises peres, jumalasõna ja kiriku õpetust pidasid pühaks vanavanemad.
Kaks aastat tagasi tutvustati Tiit Maasikmäed, kes Pauluse kirikus aitas õpetajal armulauda jagada, koguduse lehes. Seal ütleb veterinaariharidusega Tiit Maasikmäe, et unistas mitu aastat teoloogiaõpingutest, ja kinnitab: «Olen tänulik ja õnnelik, et Jumal on andnud mulle võimaluse veel hilistes neljakümnendates olla tudeng ja õppida just nimelt seda, mis mind tõsiselt huvitab, täie pühendumuse, veendumuse ja teadlikkusega.»
Koguduse abiõpetaja Kristjan Luhamets ütleb, et «Tiit Maasikmäe on koos abikaasa Katriniga heaks abiliseks koguduse teenimisel. Ta on rõõmsameelne, töökas ja kohusetundlik mees, kes täidab oma ülesandeid suure innu, koguni vaimustusega. Olles Jumala juurde tulnud täiskasvanud inimesena, hoolitseb ta nüüd eriti selle eest, et võiks usus kasvada ja olla Jumala käes hästi kasutatav».
Tiit Maasikmäe õppis Tartu teoloogia akadeemias, läbis maist oktoobrini UI pastoraalseminaris diakonikoolituse ning sooritas 10. novembril diakoniameti eksami. Ta on aidanud teenida Kursi kogudust ja on alates septembrist Tartu vangla kaplan. Tema soov on saada preestriordinatsioon ja seepärast jätkab ta õpinguid usuteaduse instituudi magistriõppes.
Viimastel aastatel on Pauluse kogudusest vaimulike ridadesse jõudnud veel Andrus Mõttus, Joona Toivanen ja Hannu Keskinen.
Rita Puidet