Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus tänas toetajaid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

H. Lepnurme nimelise keelpillikvarteti moodustavad Hanno-Mait Maadra, Maria Lepnurm, Anna Samsonova ja Enno Lepnurm. Kontsert Maarja kirikus võeti vastu suure südamlikkusega. Rita Puidet.

Tartu Maarja kirikus oli läinud kolmapäeval kontsert, millega tänati kiriku taastamise toetajaid.

Need, kes olid taastatavasse Maarja kirikusse kontserdile tulnud, said osa imelisest muusikast, mida võlus oma pillidest välja H. Lepnurme nimeline keelpillikvartett. Kuigi tegu oli tänukontserdiga, võib öelda, et see oli ühtlasi kummardus Ludwig van Beethovenile, kelle 250. sünniaastapäeva tänavu tähistatakse.

Erakorraline aasta on kogudusele tähendanud jumalateenistuste kolimist Internetti, aga ka seda, et avalike ürituste puudumise tõttu on toimumata jäänud korjandused kiriku taastamise heaks. See ei tähenda küll seda, et toetusi poleks laekunud. Endiselt on saanud ja saab helistada toetustelefonile, teha ülekande sihtasutuse kontole või jagada oma toetust Toetusfondi kaudu.

Tartu Maarja Kiriku sihtasutuse juhataja Silvia Leiaru ütleb, et mõned püsiannetajad kiriku taastamiseks on, nende arv kõigub, aga lisaks neile, kes koguduse ja sihtasutuse tänukirja said, on tänu väärivaid inimesi rohkem. Kahjuks puudub kontakt nendega. Õpetaja Timo Švedko ja linnapea Urmas Klaasi allkirjaga tänukiri anti Janek Veeberile, Ilmar Anveltile, Paul Leppojale, Uno Lausingule ja Alar Kroodole.

Koguduse õpetaja tänas kõiki ka eestpalvete eest ja Tartu Maarja Kiriku sihtasutuse nõukogu esimees Urmas Klaas kinnitas kohaletulnuile, et kõik osalised on kaasteelised, kirikuehitajad. Tema sõnum oli lootusrikas: praegu tegeldakse torni ehituseks vajaliku riigihanke ettevalmistamisega. Kui paneme kokku töö, armastuse ja usu, liigume selle kauni eesmärgi poole, sõnas linnapea.

On võib-olla sümboolne, et muusikud, kes 150 päeva pole laval käinud, astusid publiku ette just Maarja kirikus. Ettepanek kirikus esineda tuli seejuures muusikutelt. Keelpillikvartett filmis juunis kirikus video, kus muusikud esitavad sir Edward Elgari „Enigma variatsioonidest“ Nimrodi loo. Sama lugu tuli esitusele ka kontserdil ja oli pühendatud kuulajatele, kirikuehitajatele. (Videot saab näha koguduse kodulehel, Youtube’is ja aadressil www.lepnurmquartet.com.)  

Enno Lepnurm sõnas kirikulehele, et Maarja kirik on talle hinge pugenud ja kvartett plaanib ka edaspidi kiriku toetuseks esineda. Tegu on meie muusikakultuuri ühe osaga, kultuurihälliga, mis väärib säilitamist, ütleb muusik. Kõige lihtsam viis toetada on helistada lühinumbril 900 1842, siis annetad kiriku ehituseks viis eurot.

Rita Puidet