Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduseliige toetab oma õpetajat

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kuigi õpetaja Üllar Kasele on lisaks abielurikkumisele süüks pandud ka ropendamist ja varastamist, leiab osa Põlva koguduse liikmeid, et tegemist on äärmiselt toreda ja silmapaistvalt targa õpetajaga, keda nad jäägitult toetavad.

Nädal tagasi astus Eesti Kiriku toimetusse Põlva koguduse liige Elvi Jaaska, südamel mure õpetaja pärast. Jaaska sõnul langes otsekui tume vari koguduse peale, kui Suurel Reedel ilmus inimeste ette asendusõpetaja. Kuigi kohalolijatele öeldi, et õpetaja on haige, oli Elvi Jaaska sõnul kogu jumalateenistuse ajal tunne, et midagi on valesti.  «Kui esmaspäeval SL Õhtulehest lugesin, milles asi, oli see mulle suur šokk.»

Elvi Jaaska nimetab lehes kirjutatut laimuks: «Vale on see, et ta ropendab. Õpetaja Kask jutlustab väga huvitavalt ja räägib tegelikku elu.» Jaaska kõrvutab Kaske isegi kunagise koguduse õpetaja Jüri Kimmeliga, kes Vene ajal söakalt rääkida julges.

Jaaska sõnul on abielurikkumine muidugi lubamatu, kuid andmed rikkumise kohta on ka väga segased. «Keegi ei tea kohalike seas kolmandast isikust midagi,» avaldab ta pahameelt, et seda teemat avalikult üldse arutatakse: «Kui ei ole midagi kindlat väita ning selline asi suure kella külge panna, mustab see kogu luteri kirikut.»

80aastane Elvi Jaaska on kogu elu olnud Põlva koguduse liige ning kõik tema lähedased on maetud Põlva surnuaeda. Tema kinnitusel peetakse Kaske õpetajaks, kellele on antud kõik eeldused ning kes teeb oma tööd oskuslikult. Pr Jaaska lisab, et nii kaua, kui Kaske Põlvas teenimas pole, käib ta jumalateenistustel Tartus Pauluse kirikus.

Merje Mänd