Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduses väärtustatakse tööd peredega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu Maarja koguduses etendub igal aastal mõni uus lühinäidend, viimase aja suurimaks õnnestumiseks võib pidada tükki «Otsime superstaari». Noortejuht Carmen tutvustab ühe finalisti, Räppar Lamba kostüümi juurde kuuluvaid atribuute – kõrvu. Superstaariks kuulutati muidugi Jeesus Kristus. Koguduse arhiivTartu Maarja koguduse juures käivitub kord kuus toimuvate perehommikute sari, mille käigus pakutakse huvitavat tegevust, uusi teadmisi ja äratundmisrõõmu igaühele.
Koguduse juurde loodud Kogukonna Perekeskus püüab selle eestvedaja Mari Paenurme sõnul leida perede jaoks ühisosa ning anda võimaluse kõigil huvilistel programmi koostamisel aktiivselt kaasa lüüa. Paenurm ise on viimase viie aasta jooksul samas pereterapeudi tööd teinud ning näeb, et lisaks konkreetsele abile vajavad pered ka ühiseid ettevõtmisi, suhtlemist ja ajaveetmisvõimalust.
Märtsikuise kokkusaamise märksõnaks on «Põlvkondade side». Lasteprogrammis on lugemisaasta raames kavas põlvkondi siduv klassika – Astrid Lindgreni looming. Loetakse üheskoos põnevamaid kohti, iga laps saab oma lemmikraamatut tutvustada, pilte värvida ja raamatuid illustreerida.
Vanematega kõneldakse eri põlvkondi ühendavast sidemest – tutvustatakse suguvõsa uuringute võimalusi ning kõneldakse selle tähtsusest peresidemete hoidmisel. Huvilised võivad kaasa võtta oma suguvõsa või pere ajalugu tutvustavaid materjale.
Ühise programmi järel saavad kohaletulnud maitsta skaudipoiste ja koguduse noorte tehtud pannkooke kodumoosi ja -mahlaga. Näidatakse skauditarkusi ja tutvustatakse tööd koguduses.
Kogukonna Perekeskuse ja Tartu Maarja koguduse esimene ühine perehommik  saab teoks laupäeval, 27. märtsil algusega kell 10 Tartus Õpetaja tänav 5.
Kõik on teretulnud!    
Eesti Kirik