Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohtumine pakkus tervendava vahepala

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Anu Raud esitles Tartus raamatut.Rita Puidet.

ERMis tutvustati 14. aprillil huvilistele Anu Raua uut raamatut „Kuue ruuduga aken“.

On sümboolne, et raamatuesitlus ja kohtumine Anu Rauaga leidis aset Eesti Rahva Muuseumis, kus nii säilitatakse kui ka tutvustatakse meie rahvuskultuuri. Akadeemik Anu Raud on meie rahvuskultuuri kandja, looja ja elav eeskuju. Olemata kirjanik, on ta siiski avaldanud mitu raamatut ja vastilmunud jutukogu kohta ütles ta esitlusel, et tegeleb kirjutamisega suurte vaipade kudumisele vahepalaks. Siis, kui ta abilised on koju saatnud, loob ta oma mälestustest lugusid. 10. mail tähistab Anu Raud 79. sünnipäeva.

Et jutud on tõeliselt mõnusad, sai kinnitust Vanemuise näitleja Piret Laurimaa ette kantud loost „Jõululaps“. Ega niisama juhtunud, et esitluse ajaks oli korraldajate sõnul raamat läbi müüdud ja soovijad jäävad uut tiraaži ootama. Loodan, et see tuleb, sest raamatul on tervendav mõju. Vaibakunstniku jutud pakuvad võimaluse segases ja kuskile tormavas maailmas karussellilt maha astuda ja näha siirast lapseusku, mingit vanavanematest tulenevat äratundmist ning sooja üksteisest hoolimist. Ja seda kõike tõeliselt muheda keelekasutuse kaudu. Kogenud kudujana põimib ta oma lugudes tegelikkuse ja unelmad.

Raamatu on koostanud Ela Tomson ja Sirje Endre ning vaipade motiive kasutades kujundanud Kadi Pajupuu. Kuna raamatusse mahtus vaid osa Anu Raua jutte, jään huviga uut kogumikku ootama.

Rita Puidet