Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohtusid kaks peapiiskoppi

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Eesti visiidi lõpusirgel kohtus Tema Ekstsellents peapiiskop Dominique Mamberti Tallinnas ka peapiiskop Andres Põderiga.
Koosviibimine, mis toimus konsistooriumis, ei leidnud küll äramärkimist Eesti pressis laiemalt, ent omas tähendust kahe kiriku suhetes. Protokollilise kohtumise käigus vahetati lisaks meenetele ka mõtteid katoliku ja luterliku kiriku ning laiemalt religiooni osast Eestis. Peapiiskop Mamberti rõhutas, et religioon ei peaks ühiskonnas taanduma privaatsesse rolli, vaid olema üldrahvalik.
Eesti katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan rääkis kirikute heast läbisaamisest Eesti Kirikute Nõukogu egiidi all. Viidati ühistele seisukohtadele sotsiaaleetilistes küsimustes.
Vatikani esindaja külastuse peamiseks ajendiks oli kümne aasta möödumine Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vahelise kokkuleppe sõlmimisest, mille eesmärgiks on tugevdada omavahelisi suhteid ning määratleda katoliku kiriku õiguslikku staatust.
Peapiiskop Mamberti graafik Eestis oli äärmiselt tihe, teiste hulgas kohtus ta president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi, välisminister Urmas Paeti ja riigikogu esimehe Ene Ergmaga. Tartus külastas ta ülikooli, kus pidas ka aulaloengu, ja katoliku kooli. 
Peapiiskop Dominique Mamberti riigivisiit Eestis vältas 1.–4. septembrini. Ta oli esimene kõrge Eestit külastav Vatikani esindaja pärast eelmise paavsti Johannes Paulus II 1993. aasta visiiti.

Liina Raudvassar