Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõikide andidega teenida ja kuulutada Jumalat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Muusikatöötoas omandatud oskusi kanti ette teistele laagrilistele. 2 x Madis Kask

Järjekordne Life’i neli päeva kestev laager toimus augustis Saue gümnaasiumis.

Kohal oli pea 80 loomingulist noort inimest, kes olid kokku tulnud eesmärgiga luua koos midagi uut ja Jumalat teenida. Koos veedeti neli päeva, mille jooksul osaleti töötubades, oldi ühises palves ja ülistuses ning veedeti aega sõpradega. Laager lõppes kontserdiga, kus astuti üles laagri jooksul õpituga.
„Laagrit korraldame selleks, et anda eeskuju ja julgustust noortele tooma au Jumalale kõigega, mis neil on, kogu hinge ja ihuga!“ ütles Life’i laagri korraldaja Joel Reinaru.

Erinevad kunstid kasutusse!
Igal noorel oli võimalus valida kaheksa töötoa vahel. Valikus olid moderntants, breiktants, dances to a beat, maalimine, foto, video, muusika ning esimest korda ka käsitöö. Juhendasid oma ala professionaal­sed kristlastest juhendajad ning koos õpiti laagri jooksul juurde uusi teadmisi, oskusi ning viise, kuidas just selle andega, mis igaühele antud, saab Jumalat teeninda ja kuidas läbi erineva kunsti Jumalat teistele tutvustada.
„Annan tantsutunde noortele ka kooliaasta keskel ning olen märganud, et tihti muutub see rutiinseks ning õpilased ei pruugi olla alati motiveeritud ja kohal. Mõeldes sellele laagrile, nägin taas, kuidas koos tegemine motiveerib ning ülistuse eesmärgil kokku tulemine ja ühisloomine on palju mitmekihilisem. Seetõttu on tunnid ka kontsentreeritumad. See pakub mulle õpetajana väga suurt rõõmu, sest areng ja muutused tantsijate liikumises toimuvad kiiresti,“ ütles laagrile tagasi mõeldes moderntantsu õpetaja Valeria Januskevits.

Eriline aeg Jumala ja sõpradega
Laagri lõpus toimunud kontsert-etendusel astus iga rühm üles sellega, mis laagri jooksul õpitud. Selle aasta etenduses jutustas üks noormees teisele reformatsioonist ja Piiblist ning teise poisi kristlaseks saamise loost.
Ka laagri jooksul räägiti osalejatele palju Piiblist ja selle rollist kristlase elus ning seegi kajastus lõpuetenduses. Laval nähti erinevaid tantsustiile ja lühifilme ning sai koos publikuga laulda. Enne ning pärast etendust oli võimalik vaadata maali- ja fotonäitust ning käsitööna valminud töid.
„Olen käinud kõigis Life’i laagrites, mis siiani toimunud. Mind kutsuti esimesse laagrisse ning kuna seal oli tore, olen ka järgmised korrad käinud. Mulle tohutult meeldib see, et selles laagris saab pühenduda ühele asjale ning sellega süvitsi tegelda. Life’i laagrid on alati aeg, et olla osaduses ja lihtsalt nautida Jumala ning sõpradega koos olemist. Ma olen seda alati väga oodanud, sest iga kord õpetab Jumal selle aja jooksul midagi uut ja teeb imelisi asju,“ ütles laagri kohta osaleja Anna-Katariina Vaino.
Life’i laagris leiab tõesti igaüks endale selle anni, millega tema saab Jumalat teenida. See, kuidas on tunda Jumala kohalolu igas laagrilises, tantsus, fotos, filmis, maalis, meisterduses ning ülistuses, kutsub alati laagrisse tagasi!
Hanna Maria Salong

Pildigalerii:

Noored Life’i laagri tantsu tantsimas.