Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

KOMMENTAAR

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kui vajad head kodulehte

Kirik ja kogudused ei saa ega ilmselt tohigi eralduda või maha jääda kogu ühiskonna arengust. Koguduste kodulehed on üks võimalus olla n-ö kahe jalaga infomaailma pinnasel.

Maitseka ja informaatilise kodulehe loomine ei ole «möödaminnes» tegu. Enamik koolipoisse on suutelised mingi saidi valmis nikerdama ja võrku üles tõstma. Kahjuks seda üle maailma tuhanded ja tuhanded teevadki. Internet on vastikuseni täis kõikvõimalikku pahna. Odavalt ja ruttu tehtud sodi. Usun, et ükski kristlik kogudus sellist rada minna ei soovi.

Meie kauni Maarjamaa kogudustes ei pruugi olla asjatundlikke inimesi, kes suudaksid kujundada ning programmeerida stiilse, asjakohase ja koguduselähedase kodulehe. Ei saa ja ei tohi teha etteheiteid inimestele, kellel vastav ettevalmistus puudub! Elektrikult ei maksa nõuda lüpsmisoskust, pedagoogilt betoneerimistarkust jne.

Tellida oma kogudusele tasemel koduleht firmast – see käib ilmselt enamikule kogudustest rahaliselt üle jõu.

Esindan siinkirjutajana Harju-Jaani kogudust. Meie suutsime enda ajaloo, info, pildid ja kõik muu koondada ka kodulehele. Kindlasti on meie saidil paljutki, mis nii mõnelegi ei meeldi. Maitsed on alati erinevad. Loomulikult on ka palju puudusi. Põhiline on siiski see, et meil oli inimene, kes suutis koguduse nägemuse võrgukõlbuliseks teha. Sellist inimest ei saa aga nõuda kõikidelt kogudustelt.

Siit tulenevalt ka minu pakkumine kõigile kogudustele, kes tahaksid oma kodulehte, kuid ei oma materiaalseid vahendeid selle tellimiseks erifirmadelt. Võtke meiega ühendust ning kindlasti leiame võimaluse teid aidata, kui vaid soovi ja vajadust on. Näitena võite vaadata www.eelk.ee/harju-jaani

Teie koguduse koduleht võib loomulikult kardinaalselt erineda! Isikupära ongi just see, mis lööb!

Õnnistust soovides

Priit

priit@rrs.ee