Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi märtsikuu istungil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistoorium võttis 1. märtsil toimunud istungil vastu avalduse seoses sõjaga Ukrainas. Tekst on leitav EELK kodulehe siseveebis.

70. sünnipäeval anti Helje Raaperile EELK aukiri ustava teenimise eest Mustjala Anna koguduses.

Andres Tšumakov (48; fotol) on määratud Paide koguduse õpetajaks ja Anna koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. märtsist. Andres Tšumakov on alates 1996. a teeninud Järva praostkonna kogudusi kuni aastani 2009, mil ta arvati vikaarõpetajaks, ja alates 2014. aastast kuni praeguse otsuseni on ta olnud EELK reservõpetaja. Katrin-Helena Melder on 1. märtsist vabastatud Paide ja Anna koguduse hooldajaõpetaja ülesannetest.

Ariel Süvari (44) avalduse ja õpetaja Avo Üpruse nõusoleku alusel vabastas peapiiskop Ariel Süvari Harkujärve koguduse abiõpetaja ülesannetest 28. veebruarist. Ariel Süvari taotlusel ja praost Jaan Tammsalu nõusolekul on ta määratud Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks alates 1. märtsist.

Aasta vaimulikuks valitud Margit Lailile anti preemia 1000 eurot, mis on ette nähtud palverännakul osalemiseks.

Aasta juhatuseesimeheks valitud Rannu koguduse juhatuse esimehele Jaan Eensaarele anti preemia 1000 eurot, mis on ette nähtud palverännakul osalemiseks.

Vaimulike konverentsi saadikutena EELK XXXI kirikukogu liikmeteks kinnitati Urmas Nagel (61) ja Marek Roots (46).

Moodustati EELK diakooniakomisjon koosseisus Katri Aaslav-Tepandi, Heidi Alasepp, Siimon Haamer, Jelena Leibur, Ove Sander, Pille Sillaste ja Avo Üprus.

Peapiiskop Urmas Viilma puhkus on 4. juulist 19. augustini. Peapiiskopi asendajad on piiskop Joel Luhamets 4.–14. juulini ja piiskop Tiit Salumäe 15. juulist 19. augustini.

x x x

Peapiiskop on oma otsusega andnud EELK Teeneteristi tunnustusmärgi Helmi Reinsoole pikaaegse pühendunud teenimise eest EELKs.