Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi septembrikuu istungil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Alates 1. septembrist on praost Urmas Nagel vabastatud Rõuge koguduse hooldajaõpetaja ülesannetest ja need on samast kuupäevast delegeeritud Pindi koguduse õpetajale Mait Mölderile.
Peatati Jaak Pärnamägi tegevus Mehikoorma koguduse õpetajana kuni 1. septembrini 2009. Urmas Nagel määrati Mehikoorma koguduse hooldajaõpetajaks alates 2. septembrist.
Tõnu Taremaa määrati Pärnu praostkonna abipraostiks alates 1. septembrist kuni järgmise korralise sinodini.
Lagle Heinla avalduse alusel arvati ta reservi alates 1. septembrist. Lagle Heinla on viimased kümmekond aastat teeninud eestlaste kogudusi Inglismaal, valitud Inglismaa praostiks. Lahkumine on seotud töökoha vahetusega.
Ülo Vaheri taotluse alusel peatati tema ametiülesannete täitmine Pühajõe koguduse õpetajana, Narva-Jõesuu koguduse hooldajaõpetajana ja Viru praostkonna abipraostina 1. septembrist kuni 31. oktoobrini. Pühajõe koguduse õpetaja ülesandeid täidab sel ajal õpetaja Peeter Kaldur ja Narva-Jõesuu koguduse õpetaja ülesandeid praost Avo Kiir.
Emmaste, Käina ja Otepää koguduse õpetaja vakantsele ametikohale saab avaldusi esitada 10. oktoobrini.
Kantsler Urmas Viilma taotluse alusel vabastati ta EELK hariduskomisjoni liikme kohustustest.
Diakonikoolitusele võeti vastu 2003. aastal Usuteaduse Instituudi lõpetanud Ahti Udam, kes on seni aidanud teenida Harjumaa ja Virumaa kogudusi.

EK