Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi septembrikuu istungil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Järva-Madise koguduse õpetaja ametikoht on kuulutatud vakantseks. Avalduste esitamise tähtaeg on 1. november.
MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemiale anti laenu 1 250 000 eurot tähtajaga 15.11.2024 intressiga 5% laenu jäägist aastas ning piiskop Joel Luhamets esindab EELKd laenulepingu vormistamisel. Laenu tagatiseks on MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemiale Tartu linnas kuuluvad kaks korteriomandit aadressil Riia 22a, millele seatakse hüpoteek EELK kasuks.
EELK Petseri kogudusele anti luba taotleda koguduse vastuvõtmist Venemaa Euroopa-osa Evangeelse Luterliku Kiriku koosseisu. (Tuntud ka lühendi ELKRAS järgi. – Toim.)
Vastavalt EELK vaimulike konverentsi 23.1.2019 otsusele antakse aasta vaimuliku preemia õp Enno Tanilasele. Preemia suurus on 1000 eurot ja see on ette nähtud palverännakul osalemiseks.
EELK Kirikumuusika Liidu ettepanekul antakse aasta kirikumuusiku preemia Jaan Vaidlale. Preemia suurus on 1000 eurot ja see on ette nähtud palverännakul osalemiseks.
EELK juhatuseesimeeste konverentsi 22.10.2018 otsuse alusel antakse aasta juhatuseesimehe preemia Joel-Siimo Põllule. Preemia suurus on 1000 eurot ja see on ette nähtud palverännakul osalemiseks.
Vastseliina koguduse õpetaja Toivo Hollo (65) on arvatud emerituuri ja vabastatud Vastseliina koguduse õpetaja ametikohalt 8. septembrist. Praost Üllar Salumets on määratud Vastseliina koguduse hooldajaõpetajaks samast kuupäevast.
Narva Maarja koguduse abiõpetaja Oleg Sevastjanov (70) on arvatud emerituuri alates 23. septembrist.
Merike Kütt on vabastatud tagasiulatuvalt vanglakaplanina teenivate EELK vaimulike peakaplani kohustustest alates 20. veebruarist. Merike Kütt on määratud Viru praostkonna vikaarõpetajaks samast kuupäevast. Assessor Ove Sander on määratud vanglakaplanina teenivate EELK vaimulike peakaplaniks alates 22. juulist. (EKNi ja justiitsministeeriumi vanglateenistuse koostöös on alates 22. juulist vanglate peakaplani ametikohale kinnitatud diakon Tanel Meiel. – Toim.)
Paldiski koguduse õpetajale Merle Prass-Siimule antakse rasedus-, sünnitus- ja lapsehoolduspuhkust alates 2. oktoobrist 2019 kuni lapse 1,5aastaks saamiseni. Nimetatud ajaks on määratud Paldiski koguduse hooldajaõpetajaks Joel Siim.
Pikendati peapiiskop Urmas Viilma ja praost Jaan Tammsalu volitusi Mustamäe Kiriku sihtasutuse nõukogus alates 29. septembrist.
Konsistooriumi istungil käsitleti EELK uue lauluraamatu kontseptsiooni. Kavand on leitav EELK kodulehe siseveebist.