Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi veebruarikuu istungilt

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kinnitati EELK Konsistooriumi 2009. aasta tööplaan, milles nähakse ette tegevust isikuandmete kaitsel, vaimulike teenistussuhete korraldamisel, aruannete korra läbivaatamisel, pühitsetud ruumi kasutamisel ja muude kiriku elus oluliste teemavaldkondade käsitlemisel.
Õpetaja Andres Tšumakov vabastati Käru koguduse õpetaja ametist ja määrati Järva praostkonna vikaarõpetajaks alates 1. märtsist. Käru koguduse hooldajaõpetajaks määrati praost Teet Hanschmidt. Eesti Kirikule ametist vabastamist kommenteerides ütles Andres Tšumakov, et on viimastel aastatel end jaganud mitme kohustuse vahel ja millestki tuli loobuda. Esikohal on pere ja kaksikutest pojad. Ajamahukad on õpingud Tartu ülikoolis keskkonnateaduse erialal ja töö Keskkonnainvesteeringute Keskuse Järvamaa esinduses. Alla sajaliikmeline Käru kogudus suudaks maksta vaimulikule miinimumpalga ja annaks ka elamispinna. Andres Tšumakov on valmis praostkonnas teenimisel abistama ja ei välista tulevikus vaimulikutööle naasmist.
Abipraost Illar Hallaste vabastati Ida-Harju praostkonna praosti kohusetäitja ülesannetest alates 3. veebruarist. Praosti kohusetäitjaks määrati Lääne-Harju praostkonna praost Jüri Vallsalu 3.–13. veebruarini, pärast mida naasis isapuhkuselt praost Tanel Ots.

EK