Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konverentsil räägiti mehe ja isa mainest

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Esmaspäeval peeti Tallinnas isadepäeva konverents „Aga mulle Eesti mees meeldib!“.

SA Väärtustades Elu korraldatud konverentsi avas Tallinna ülikooli rektor Tiit Land. Kõnelesid ettevõtja ja ajakirjanik Mart Kadastik, vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets, Tallinna praost Jaan Tammsalu, Autismi ja ATH Keskuse juhataja Ivica Mägi, sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, pereterapeut Pille Murrik ning psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp. Konverentsi juhtis psühholoog-pereterapeut Karmen Maikalu. Debatis „Kas Eesti mees on hea isa?“ arutlesid paarisuhte rahulolu edendamise programmi paarisuhtekoolitaja Hannes Hermaküla, ajakirjanik Dagmar Lamp ning ettevõtja Tiit Pruuli.
Peredest ja peresuhetest, mehe rollist perekonnas rääkides ütles Mart Kadastik, et oluline revolutsioon on toimunud ka suhtumises abieluvälistesse lastesse. „Kümme aastat tagasi sündis abieluväliseid või -eelseid lapsi 20% kõigist lastest, nüüd sünnib neid 45%. Kümne aastaga on toimunud ühiskonna suhtumises totaalne muutus, mida ei toimunud 300 aastaga. Meie ühiskond aktsepteerib abieluväliseid lapsi. Taanis on abielueelsete või -väliste laste arv sama mis Eestis, kuid taanlased on Euroopa ühed õnnelikumad, samas eestlased ühed õnnetumad. Põhjused ei saa olla peresuhetes, vaid milleski muus.“
SA Väärtustades Elu eestvedamisel toimuvad populaarsed emadepäeva ja isadepäeva konverentsid regulaarselt alates 2012. aastast.
Konverentsi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kirikute Nõukogu. SA Väärtustades Elu on koolitus- ja nõustamiskeskus, mille juhatuse esimees on Kaia Kapsta-Forrester.
Eesti Kirik