Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kool teeb koostööd kodu ja kirikuga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Igal aastal seisab hulk vanemaid kevade tulles küsimuse ees, millisesse kooli oma laps panna.
Ikka otsitakse parimat lahendust – kohta, mis oleks kodule võimalikult lähedal, mis pakuks heal tasemel õpet ning kus valitsev õhkkond oleks lapsesõbralik ja koduseid püüdlusi toetav.
Ei ole just palju neid õppeasutusi, kus religiooniõpetust jagatakse, liiati siis neid, kus usuõpetuse tunnid õppekavas loomuliku paiga on leidnud. Üks sellistest on Tartu katoliku kool, mille asutajateks võib pidada frantsiskaani õdesid.
Kooli ei rajatud tühjale kohale, juba 1938. aastast töötas kiriku toel lasteaed, selle sulgemise järel olid küll õed 1987. aastani veel Tartus, kuid nõukogude võimu tingimustes kooli pidada ei saanud. Katoliku Kiriku Haridusseltsi eestvõttel käivitati töö taas 1991. aastal ning 1993. aastast avati eelkool ja aasta hiljem võeti klassitäis lapsi kooli vastu.
Nüüdseks on põhikoolina tegutsevas eraõppeasutuses kuni viienda klassini juba kaks paralleelklassi ning huvi koolis õppimise vastu näib kasvavat. Paljud lastevanemad on positiivsena esile toonud kooli tiheda koostöö koduga, samuti kirikuga. Koolis pakutakse inglise keele ja muusika süvaõpet, koostöös kultuurikojaga tegutsevad huviringid. Lisaks põhikoolile töötavad samas veel lasteaed, eelkool, huvikool ja Soome kool.
Koolielus kaasamõtlejate ühine unistus on kujundada koolist gümnaasium. Frantsiskaani õed on välja ostnud pool kunagisest lastehaigla majast Oru tänaval ning on lootust, et sügisest saab algkool tegutseda juba avaramates tingimustes.
Mari Paenurm