Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koolitades uusi juhte

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kõik seminaril osalejad viidi Tabasalu kardirajale, kus ka Rannamõisa koguduse noorte rallitiim iga kuu koos sõitmas käib. Triin Salmu

Aprillikuu esimesel nädalavahetusel toimus Rannamõisa kogudusemajas järjekordne seminar noortejuhtidele.

EELK noortejuhtide seminar on kaks korda aastas toimuv koolitus, mis on mõeldud noortejuhtidele, et edendada ja toetada koguduste noortetööd. Seminari teemaks oli «Ürituste ja laagrite korraldamine». Üle Eesti tuli kokku peaaegu 30 praegust ning tulevast noortejuhti, kes kogusid uusi teadmisi ürituste korraldamise kohta temaatilisi ettekandeid kuulates.
Seminari koolitajateks on aktiivselt tegutsevad noortejuhid Joel Reinaru, Triin Salmu, Kristiina Seppel, Raul Suurväli, Helen Kuldkepp ja Tene Metsma.
Külalistena korraldasid ühe seminari ka Ranno Seppel ja Indrek-Eliel Tambek misjoniühendusest Koma, kes teevad noortetööd jalgpallitreeningutega. Õpetuslikest teemadest võeti põhjalikult läbi laagrite ja noorteõhtute korraldamise põhipunktid ning informeeriti ka nendega seotud riiklikest seadustest, mida on hea teada.
Seminaride pidajad julgustasid noori võtma rohkem aega Piibli lugemiseks ning Jumalaga ühise aja leidmiseks, sest enda vaimulik kasv on oluline osa teistele juhiks olemise teel.
Noortele anti võimalus töötada väikegruppides, arutleda noortetööd puudutavatel teemadel, kiita üheskoos lauluga Jumalat, osaleda Rannamõisa kirikus toimuvatel õhtupalvustel ning vaadata kristliku sisuga filmi «War room» ja mängida lauamänge.
Kuigi ühiseid mänge toimus nii kogudusemajas sees kui ka värskes õhus, tehti veel midagi ekstreemset ja Rannamõisa kogudusele eripärast – kõik osalejad viidi Tabasalu kardirajale, kus ka Rannamõisa koguduse noorte rallitiim iga kuu koos sõitmas käib. Kogudusele on ostetud kaks autot, millega saab noorte poiste seas teha misjonitööd. Kõigile autohuvilistele anti võimalus juba päevi näinud autodega rallit proovida.
Enne nädalavahetuse lõppu loositi osalevate koguduste vahel välja uued eestpalvekogudused. Järgmise seminarini saab nende koguduste ja eriliselt noortetöö eest palvetada ja soovi korral ka üksteisel külas käia.
Järgmine noortejuhtide seminar toimub 28.–30. oktoobrini ning läbivaks teemaks on «Erinevad meetodid ja vahendid», kus jagatakse noortele teadmisi laagrite ja noorteõhtute sisustamisest.
Gloria Eliisabet Jäätma