Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koolitusel saab ülevaate kogu Piiblist

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Leif Nummela

Lasnamäe kogudus kutsub 27.–29. oktoobrini huvilisi koolitusele „Piibli punane niit“.

Kuidas mõista tervikuna Piibli 66 raamatut või kuidas on need raamatud üksteisega seotud, sellest saab hea ülevaate koolitusel, kus ühe nädalalõpuga võetakse läbi kogu Piibel.
Lasnamäe Markuse kogudus kutsub kuulama kahte soome lektorit: Leif Nummelat ja Vesa Ollilaist. Leif Nummela on teoloog, ajakirjanik, misjonär, Ingeri kiriku vaimulik. Meil teatakse teda kui möödunud aastal ilmunud raamatu „Piibli punane niit“ autorit. Vesa Ollilainen on teoloogiadoktor, kes on kirjutanud üle saja raamatu.
Nummela tunnistab, kuidas tema ettekujutus Piiblist muutus, kui ta taipas, et Vana ja Uus Testament kuuluvad kokku. „Kohe Piibli alguses annab Jumal oma rahvale tõotusi, mille täideminekut saab jälgida läbi kogu Piibli. Vanas Testamendis antud lubadused täituvad lõplikult alles Uues Testamendis. Just see teebki Piiblist tervikliku teose! Paljud on kogenud, kuidas Piibel avaneb täiesti uuel viisil, kui nad on saanud teadlikuks Piiblit läbivast punasest joonest.“
Koolitust on korraldatud alates 2000. aastast ja sellel on osalenud ka Lasnamäe koguduses misjonitööl olev Kai Lappalainen. Misjonär ütleb, et pärast koolitust ei ole Piibel tema jaoks enam kogum eri raamatutest, vaid üks raamat ühise teemaga.
Koolitus toimub Pae palvekojas Pae tn 21, see algab reedel kell 18 ja lõpeb pühapäeva pärastlõunal. Laupäeva õhtul annab palvekojas kontserdi Mikko Nikula. Koolituse ajal on avatud lastehoid.
Osalustasu kümme eurot tagab laupäevase lõunasöögi, kohvipausid ja raamatu „Piibli punane niit“. Osalemiseks saab registreerida 23. oktoobrini telefonil 5899 4642 või kodulehel www.markuse.ee/koolitus.
Eesti Kirik