Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Korea kogemus

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Juhtkiri / Number:  /

Sügisperiood aktiviseerib märgatavalt koguduste elu. Mihklipäeva paiku alustab paljudes kogudustes tööd pühapäevakool. Alustavad ka sügisesed leerirühmad. Suvevaheaja järel käivituvad taas piiblitunnid, piibliringid, koguduse koolid, alfakursused jne. Meie Õnnistegija Jeesus jättis meile ülesande teha jüngriteks kõik rahvad, ristides neid Isa, Poja ja Püha Vaimu nimesse ja õpetades neid pidama kõike, mida Tema meil on käskinud.
Pastor John H. Oak kirjutab oma raamatus «Pastor, ärata oma kogudus» probleemist, miks puudub kogudustes kasvujõud. Miks ka paljud suured kogudused, mis kord kiiresti on kasvanud, hakkavad taas kahanema? Ta näeb siin kahte valdkonda, mida tuleks arendada. Üks on Jeesuse käsu kohaselt kõikide jüngriks tegemine ehk siis koguduseliikmete järjepidev õpetamine, mida Jeesus meil on teha käskinud, ja teiseks veendumuse külvamine, et iga koguduseliige kannab apostellikku ülesannet ja on kutsutud tööle jumalariigis.
Ta ise alustas Koreas SaRangi koguduses 1978. aastal üheksa koguduseliikmega ja nüüdseks on selles koguduses üle 80 000 liikme.
John H. Oak on veendunud, et koguduse keskseks osaks on ikkagi jumalateenistus, kuulutustöö, jutlustamine, evangeliseerimine, kuid jüngrite tegemiseks ei ole sellest küllalt. Ta võttis eeskujuks Jeesuse, kes valis endale väikese grupi õpilasi, keda ta ette valmistas ja kellele usaldas jumalariigi töö. Just töös väikeste gruppidega nägi ta parimat võimalust jüngrite ettevalmistamiseks. Nüüd on SaRangi koguduses umbes 3000 väikegruppi, mida juhivad ilmikliikmed.
Suur ilmiktöötegijate arv ei ole aga vähendanud vajadust vaimulike järele. Vastupidi, see nõuab veelgi suuremat vaimulike hulka. Jeesuse sõnad «Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!» on tänapäeval sama aktuaalsed.
Tahaksin rõhutada, et kiriku õpetus- ja kasvatustöö vajab kindlasti praegusest suuremat tähelepanu. Me ei tohiks kurta väheste koguduseliikmete üle, vaid peame kasvatame nendest töötegijad, siis on kogudusel elujõud.
John H. Oaki raamat «Pastor, ärata oma kogudus» peaks paari nädala jooksul jõudma ka meie raamatupoodidesse. Selles on piisavalt mõtlemisainet nii vaimulikele kui ka tavalistele koguduseliikmetele. Ilmselt peame veel kord läbi mõtlema, mida tähendavad Jeesuse sõnad «Tehke jüngriteks kõik rahvad».
Õnnistatud koguduseelu aktiviseerumist soovides


Joel Luhamets,
assessor