Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Korjandus Narva Aleksandri kiriku päästmiseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop Urmas Viilma kuulutas 25. aprillil välja korjanduse pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse toetuseks ja varade päästmiseks.
Paljud inimesed on avaldanud valmisolekut toetada omalt poolt jõukohase summaga Narva Aleksandri kiriku väljaostmist ning sakraal- ja kultuurihoonena avalikku kasutusse jätmist. Eestimaa kogudustele saadetud korjandusüleskutses tunnistab peapiiskop Urmas Viilma Narva koguduse juhtide tehtud vigu seoses Narva kiriku kiiremaks restaureerimiseks langetatud valede otsustega.
Peapiiskop Viilma kirjutab: «Suheldes viimastel nädalatel Narva küsimustes meie riigijuhtidega ning nähes ka nende muret ja pingutusi probleemi lahendamisel, usun endiselt, et ei ole kustunud lootus päästa osa Narva koguduse varadest neid pankrotivarade hulgast välja ostes. Eelkõige puudutab see Narva Aleksandri Suurkirikut, mille tähtsus nii luterlikule kogudusetööle kui kogu eestikeelsele kultuurielule Narva linnas ja Ida-Virumaal on hindamatu. Oleme tänulikud kõigile, kes on valmis omapoolsete annetustega aitama päästa Narva Aleksandri Suurkirikut pankrotivarana müümisest. Õnnistagu Jumal iga annetajat ja eestpalvetajat!»
Annetusi saab teha pangaülekandega, märkides saajaks «Eesti Evangeelne Luterlik Kirik», arvelduskontole EE297700771001801320, märksõna «Narva kirik». Vabalt valitud summas saab teha nimelise või nimetu annetuse. On avatud ka vastav annetuskeskkond «Korjanduskarp» EELK kodulehel: http://www.eelk.ee/et/korjanduskarp.