Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kose kogudus korraldab perelaagri

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

marju kõivupuu(Kose)Kose koguduse lasteringi eestvõttel kogunetakse vaiksel laupäeval pastoraati, et koos valmistuda ülestõusmispühaks.

Laagri üks korraldajatest Kat­rin Lille ütleb, et kuigi pastoraadis on külalistetoad, majutatakse laager alla saali. See annab suurema ühtsustunde ülestõusmishommiku saabumist valvates. Muidugi ei ole keegi kohustatud öö otsa üleval olema, eriti lapsed tuleb neile sobival ajal magama suunata.
Laager algab palvusega kiriku käärkambris, palvesõnu on kutsutud jagama koguduse diakon Rein Keskpaik. Palvusel teenib kaasa koguduse pasunakoor, kes järgmisel hommikul kuulutab head sõnumit muusika keeles kirikutornist. Pasunakoori juhatab Kahro Kivilo.
Laupäevane õhtupoolik tuleb üheskoos kindlasti kaasahaarav ja huvitav. Ja omal moel mõtlik ning hingeminev. Koos katsetatakse erinevaid munade värvimise tehnikaid, värvitud mune pakutakse hommikul enne teenistust kohvilauas. Mune võib ka kodust kaasa võtta, et need siis juba värvituna koju viia.
Värvimist ja joonistamist hakkab juhendama kunstikooli õpetaja, plaanis on teha puutööd, laulda, vaadata filmi. Vaiksel laupäeval osalejad saavad laulda lasteringi muusikaõpetaja juhendamisel. Laagris õpituga osaletakse pühapäevasel jumalateenistusel, mille peab vikaarõpetaja Kerstin Kask. Hingekosutust pakub veel kesköine palvus ülestõusmispühapäeva eel.
Laagri hind on sümboolne, viis eurot pere kohta. Ülejäänu eest tasub kogudus, heaks toimimiseks löövad kaasa vabatahtlikud. Laagri lõpetab pärast jumalateenistust folklorist Marju Kõivupuu (fotol) loeng rahvakalendri ja kirikupühade seostest ülestõusmispühade kontekstis. Loengut on oodatud kuulama mitte ainult laagrilised, vaid kõik huvilised.
Rita Puidet