Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlikud raudteelased teevad oma tööd rõõmuga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kohtumine EELK peapiiskopiga (vasakult): Urmas Viilma, Ulrich Berger, Firtz Ledvinka, Tiit Tarve ja Gustav Kutsar.
Ulrich Berger

Eesti Kristlike Raudteelaste Ühingule (EKRÜ) tegid visiidi Rahvusvahelise Raudtee Misjoni (RRM) president Ulrich Berger Šveitsist ja asepresident Fritz Ledvinka Austriast.

Külalistel oli ka kohtumine EELK peapiiskopi Urmas Viil­maga ning AS Eesti Raudtee infrastruktuuridirektori Parbo Juchnewitschiga.
EKRÜ juhatuse esimehe, Eesti Raudtee transpordi- ja mehaanikagrupi juhi Tiit Tarve sõnul on Ulrich Berger ka varem Eestit külastanud, presidendil on tavaks iga kolme aasta järel RRMi liikmeid väisata. Peamine eesmärk oli tutvuda meie tööde ja tegemistega.
Arutleti selle üle, kuidas EKRÜ olemasolust meie raudtee töötajaid rohkem teavitada. Näiteks tegi president Berger ettepaneku, et 2016. aastal võiks välja anda RRMi kalendri nii eesti kui vene keeles, kus saaks tutvustada Eesti kristlike raudteelaste tegemisi. Tänavune kalender on trükitud saksa, inglise ja ungari keeles.

Asutatud 86 aastat tagasi
Kristlike raudteelaste liikumine sai alguse 1870. aastal USAs. Eesti ühenduse asutas 1929. aastal pastor Peeter Sink. «Teda kutsuti siis reisisaatjaks,» räägib Tarve. «Ta käis suuremates jaamades, kus tol ajal oli ju palju rahvast, jumalasõna jagamas. Anti välja ka oma ajakirja Tee ja Siht. Ühing taasasutati 1993. aastal. Taaspühitsemine oli Nõmme Rahu kirikus, õpetajaks oli Voldemar Ilja.
Aga raudtee pastoriks sai Evald Saag. Ning tollase esimehe Alfred Kaaringu eestvedamisel alustati ka ajakirja Tee ja Siht väljaandmist. Saag oli kuni igavikku kutsumiseni meie õpetaja, tema järel sai raudtee pastoriks Voldemar Ilja, tema lahkumise järel on meid teeninud Gustav Kutsar ja viimasel ajal Toivo Treiblut.»
Praegust EKRÜt iseloomustab Tiit Tarve: «Meil on töö oikumeeniline. Koos käib erinevatest kirikutest inimesi, õnneks keegi ei vaata, kust sa tuled, peaasi, et oled usklik inimene ja tahad jumalasõna vastu võtta. Meie koosolekud on piiblitunni vormis, aga me arutame ka neid teemasid, mis parajasti raudteel või ühiskonnas päevakorral on.»
Tiit Tarve tõstab esile Eesti Raudtee juhtide suurt tuge ühingule. «See on fantastiliselt hea ja toetav!»
Rahvusvaheline Raudtee Misjon julgustab ja kutsub kõiki raudteel töötavaid inimesi järgima Kristust oma elus ja rajama osadusrühmi. Iga kolme aasta järel korraldatakse konverents, kus pakutakse raudteelastele võimalust mõttevahetuseks, kogemuste jagamiseks ja puhkuseks. Järgmine konverents on tuleval aastal Saksamaal.
«Me saame igal hommikul Indiast oma sõsarühingust päeva juhtlause, mina saadan selle edasi oma inimestele,» kinnitab Tarve ühingu rahvusvahelist haaret.
Iga kuu kolmandal laupäeval kell 11 saavad EKRÜ liikmed Nõmme Rahu kirikus kokku. Kõik endised ja praegused raudteelased on teretulnud. Vt ka www.railway-mission.net.
Tiiu Pikkur