Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristuspäeva järelpäevana korraldame maakondliku palvepäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Evangeelne Allianss koostöös Eesti Kirikute Nõukogu ja misjoniorganisatsiooniga Agape Eesti korraldab maakondlikku palvepäeva.

2012. aasta suvel toimunud Kristuspäeva järelpäevana toimub see samaaegselt kõigis Eesti maakondades laupäeval, 17. mail, mil algusega kell 14 üheskoos palvetatakse. Seejuures kellaaeg on soovituslik, s.t kui mõnes maakonnas kohalik toimkond otsustab teisiti, siis olgu nii.
28. juulil 2012 Tallinnas Lilleküla staadionil toimunud Kristuspäeva üheks peamiseks eesmärgiks oli saada ristiinimesed Eestimaal üheskoos palvetama. Mitu tuhat inimest palvetasidki. See siht on jätkuvalt aktuaalne.
Sündmusel oli ka teine eesmärk: tuua kohale kõigi valdade ja maakondade lipud ning need siis õnnistuspalvega tagasi oma kohtadele saata. Lippude tseremoonia jättis paljudele sügava mulje ja siinkohal olgu veel kord öeldud suur tänu kõigile lipukandjatele.
Kristuspäeva korraldajate algne idee oli selline, et kohalike omavalitsuste palvetajad võiksid olla ka lipukandjad. Tegelikkuses see suures osas ei toiminud, sest sellesse on kätketud vastuolu: palvetajad enamasti eelistavad privaatsust ja avalikus ruumis ei tunne end hästi. Aga mõnikord on seda vaja.
Tahan siinkohal juhtida meie tähelepanu kolmele tasandile palvetamises. Üks on isiklik palvekamber (Mt 6:6), teine on koguduse palve (Ap 2:42) ja kolmas – palvetamine koguduseülestel kokkusaamistel. Esimesed kaks arvatavasti lisapõhjendusi ei vaja. Kolmanda kohta olgu toodud selline võrdlusmoment, et kui meil on praostkondlikud ja üle-eestilised laulupäevad, siis miks mitte ka palvepäev.
Kristuspäeva temaatilises juhendis ütleb Mihkel Kukk: «Soovin, et Kristuspäev ei jääks ainult ühekordseks suursündmuseks Maarjamaa ristirahva jaoks …» EEA palve- ja paastutoimkond on välja pakkunud neli palveteemat: maakonna kogudused, kohalik kogukond, evangeeliumi kuulutus (sise- ja välismisjon) ja meedia. Kui kohalikud korraldajad otsustavad teemavalikul midagi muuta, siis on see lubatud.
Kaasaja mitmeti pingestunud olukorras on äärmiselt oluline tulla kokku sarnaselt Iisraeli rahvaga «nagu üks mees» (Esr 3:1) ja hüüda ühiselt Jumala poole. Kõik kolm palvetasandit on olulised, aga nüüd on oluline rõhuasetus kolmandal. Jätkem kõrvale kõik pulmad, matused, sünnipäevad ja muud tähtpäevad ning tulgem kokku üheskoos meie maa ja rahva pärast palvetamiseks!
EKNi president peapiiskop Andres Põder on saatnud laiali sellesisulise ülekutse, mis peaks olema jõudnud kõigi Eesti koguduste vaimulikeni. Täpsemat teavet saab EEA kontorist Tallinnas Tehnika tn 115, kodulehelt aadressil www.allianss.ee ja peasekretär Indrek Luidelt (tel 5635 9279) ning allakirjutanult (tel 515 9663).
Eenok Palm,
EEA palve- ja paastutoimkonna juhataja