Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kui tulevad kokku bändid ja meediatöötegijad

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Juba teist aastat toimunud ühine bändi- ja meedialaager kutsus kokku üle 50 noore Eestist, Soomest, Venemaalt ja Norrast.  

Eesmärgiks oli ühendada mõlemal alal tegutsejaid ja õpetada, kuidas edasi viia just oma alal sõnumit Jumalast. Meedialaagris osalenud said ülesandeks tutvustada Eestile fotosessioonide ja intervjuude tegemise kaudu kuut erinevat kristlikku noortebändi: Livingston (Rakvere Karmelist), Eternal (Raplast), So We Walk (Tallinna Kiitusekabelist), H.I.S. (Nõmme baptistikogudusest), 6K (Rannamõisast) ja Salemi noortebänd (Tartust).
Bändilaagris õpiti, kuidas arendada oma pillimängu- või lauluandi. Avanes võimalus ka muusika salvestamiseks. Kõike seda tehti mõnusas vaimulikus õhkkonnas. Laagri ühe korraldaja Daniel Reinaru sõnul oli üldine tase rõõmustav.
Meedialaagri eest vastutava Sirli Lendi arvates oli kõik parem, kui oleks osanud oodata, ja koostöö sujus suurepäraselt. Lihtne oli nende noorte inimestega teha fotosessioone ja videointervjuusid. «Paar bändi oli isegi nõus andma intervjuud inglise keeles, et meedialaagris osalenud soomlased saaksid kätt harjutada reporteri ametis.»
Kõige huvitavam oli õppida fotograafia nippe ning muidugi Hannes Hermaküla peetud loeng reporteriametist. Hermaküla andis häid juhtnööre tulevastele tegijatele.
Sirli Lend