Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas elada iga päev Jeesuse jüngrina

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kahel nädalavahetusel pakutav kursus ei treeni evangeliste, vaid aitab avastada oma viisi Jeesuse kutsele vastata ning on seega sobiv kõigile otsimisvaimust kantud kristlastele.

L10T on uus koolitus, mis misjonikeskuse vahendusel jõuab Soome kaudu Eesti huvilisteni esmakordselt sel sügisel. Alguse sai see aga juba 2003. aastal ühes Lõuna-Aafrika vabakoguduses ning alates 2009. aastast levis väljapoole Aafrikat erinevates konfessioonides. Soomes tehakse koolitusi alates 2014. aastast ning praegu on tegemist põhjanaabrite populaarsema kursusega.
Eestis kahel nädalavahetusel, 4.–5. novembrini ja 3.–4. veebruarini 2018. aastal, toimuva kursuse koolitajaks on Soome Rahva Piibliseltsi koolitusjuht Mikko Matikainen, kelle parimaks tutvustuseks on fakt, et ta on Soome kahe luteri koguduse peaõpetaja.
Helene Toivanen, kes misjonikeskuse koolituste koordinaatorina vahendab L10T Eestisse jõudmist, selgitab, et nimi L10T on lühend kursuse ingliskeelsest nimetusest Luke 10 Transformation, mis viitab kirjakohale Luuka evangeeliumis, kus Jeesus läkitas jüngrid misjoneerima.
Toivaneni sõnul on koolituse tuumaks kutse elada viisil, mis tähendab igapäevast Jee­suse järgimist. „L10T julgustab osalejaid osutama Jumala armastust oma argipäevas ja kutsuma teisi osadusse Jumalaga,“ räägib ta, lisades, et koolitusel tutvustatakse väga lihtsaid samme, mis aitavad meil argipäevas Jeesuse järel käia.
Need on: õnnista; sõbrune; aita, kui saad; räägi Jeesusest. On selge, et ka nende lihtsate sammude astumiseks on vaja julgust ja seda koolitusele tulija ka saab. L10T näitab kätte suuna, kuidas iga päev elada Jee­suse jüngri ja tunnistajana.
Küsimusele, keda ootab misjonikeskus koolitusele, vastab Helene Toivanen: „Kuna see kursus ei ole rühmajuhtide koolitus, vaid uue elustiili algus, on see mõeldud sõna otseses mõttes kõigile kristlastele, kes soovivad otsida vastust küsimusele, mida tähendab Jeesust järgida.“ Ta meenutab, et ka Jeesuse eluajal oli tema järgijaskond väga kirju. Jeesus ei hinda oma jüngrite sobivust inimese saavutuste järgi, vaid igatseb osadust igaühega. Jeesus kutsub iga inimest, ka mind ja sind.
Kuivõrd võiks Soome mudel toimida Eestis? „Sammud, millega koolitusel tutvutakse, ei ole kultuuri- ega konfessioonispetsiifilised,“ vastab Toivanen, lisades, et kuna Eesti on misjonimaa, peaks see kursus meile igati sobima.
Kellel huvi, saab Helene Toivaneniga ühendust võtta helene.toivanen@eelk.ee või tel 5646 4135 või vaadata infot misjonikeskuse kodulehelt www.misjonikeskus.ee. Registreerimine kestab 29. oktoobrini.
Liina Raudvassar