Kuidas jõuda koospalvetamiseni?

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

EELK eakaim tegevvaimulik titulaarpraost Eenok Haamer valutab südant ja soovib jagada oma muremõtteist kantud palvet kirikulehe lugejatega meieisapalve kooslugemise teemal.

Õpetaja Eenok Haamer kutsub meieisapalvet lugema. Foto: Kätlin Liimets

Meieisapalve kooslugemine. Kas tõesti on see võimalik? Kuidas jõuda selleni? Selle üle mõteldes jõudsin sellise palveni:

Meie Isa, Sina meie kõigi Isa. Täname Sind, et ühendad meid kõiki Sinu pereks ja näed rõõmuga, et me üheskoos ja ühel meelel tuleme Su palge ette.

Anna meile andeks, et oleme nii meelsasti eri koplites oma iseolemisest rõõmu tundnud ja paraku ekslikult arvanud, et oleme Sulle ikka kallimad kui teised. Enda meelest oleme õigemini Sinust aru saanud ja paremini Sinu tahtmist täitnud, õigemini pühi pidanud, õigemad inimesed olnud ja väärikamalt Jumala teenimist toimetanud.

Aga mis nüüd saab, kui järsku ka need teised loevad sama palvet kui meiegi ja äkitselt pole enam olemas meid kaitsvat kopliaeda, sest nad tulevad hooga meie hulka, ja kes oskaks siis enam üles leida seda kohta, kus oli meil nii hea omaette olla.

Anna andeks, et jälle läksin sassi ja mul on nii raske vastu võtta seda uut olukorda. Sa tead, et taevasse tahaksin küll jõuda, aga siinsete suhete muutust on esialgu nii raske vastu võtta.

Palun näita mulle, et Sinu juurde pärale jõudmiseks ongi hädapäraselt vajalik jõuda üheskoos palvetamiseni, sest kui me siin selleni ei jõua, siis kuidas saaksime seal üksmeeles koos olla? Luba mul julgesti vaadata üle seniste piiriaedade.

Südamest suur tänu, et Sa samm-sammult juhid mind Sinu täiuslikkuse poole. Aamen.

Eenok Haamer

titulaarpraost