Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas lahustada umbusk ja võõrandumine?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EKN-logo_web_v copyKonverents «Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse» on ukse ees.

Religioonisotsioloogia viisaastak Eestimaal on jõudmas haripunkti. Seekord suurejoonelisemalt kui varem – põhjuseks teema-aasta «Kaheksa sajandit Maarjamaad».
17.–18. novembril saavad Tartus avalikuks sotsioloogilise uuringu «Elust, usust ja usuelust 2015» esimesed analüütilised viljad. Seekord on need raamistatud folkloristika, kirikuloo ja teoloogiaga, päädides mitmete praktiliste arutlustega arvukates mõttekodades.
Konverents on nii ühe protsessi ots kui teise hakatus – algab kogumiku «Kuhu lähed, Maarjamaa?» koostamine, mille artiklite saamiseks on EKN kuulutanud välja stipendiumikonkursi (www.ekn.ee). Kogumik on järjeks 2012. aastal ilmunud ja hästi vastu võetud raamatule «Astu alla rahva hulka». Samuti algab juba praegu ettevalmistus järgmiseks suureks uuringuks 2020. aastal.
Konverentsil astuvad üles oma ala tunnustatud spetsialistid Eestist ja välismaalt. Kava ja ettekannete kokkuvõtted on leitavad EKNi kodulehel.
Konverentsi kohta võib julgelt öelda, et see on arvukate inimeste aastatepikkuse töö ja mitmete organisatsioonide märkimisväärse rahalise panuse tulemus, mis on valmistatud just vaimulikele ning teistele kirikutöös aktiivselt osalejatele.
Seda kõike ainult ühe eesmärgiga – EKN on oma liikmeskirikute teenistuses ja püüab neile avada võimalusi, kuidas mõista seda rahvast, keda Jumal on kutsunud neid teenima. Kuidas lahustada umbusk ja võõrandumine selle maa rahva ja ristikiriku vahel ning juhatada meie kaasmaalasi pääsemise teele?
Seepärast kui keegi nüüd, kaheteistkümnendal tunnil, veel ärkab ning tahab tulla, siis andke palun oma soovist osaleda teada EKNi kodulehe kaudu.
Eerik Jõks,
Eesti Kirikute Nõukogu teadur