Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas motiveerida pühenduma misjonitööle

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Leevi konverentsil2.nov2019
EELK esindajana Norras misjoniteemalisel konverentsil viibinud Kadri Eliisabet Põder ja Leevi Reinaru osalesid misjoniseltsi alusdokumendi sõnastamisel. Erakogu

31. oktoobrist 3. novembrini toimus Norras Stavangeris Norra Misjoniseltsi (NMS) kirikujuhtide võrgustiku konverents, kus arutleti, kuidas teha misjonitööd tänapäeva keerulises maailmas.

Osavõtjaid oli üle 80, sealhulgas NMSi partnerid Brasiiliast, Eestist, Egiptusest, Etioopiast, Hiinast, Jaapanist, Kamerunist, Laosest, Madagaskarilt, Pakistanist, Prantsusmaalt, Suurbritanniast, Taist ja Taiwanist.
EELKd esindasid misjonikeskuse juht õp Leevi Reinaru ning rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete assessor Kadri Eliisabet Põder.
Misjonikonverentsi teemaks oli korruptsioon nii ühiskonnas kui kirikus, peakõnelejaks tuntud Norra päritolu Prantsuse jurist ja poliitik Eva Joly, kaaskõnelejaks Kirikute Maailmanõukogu keskkomitee president Agnes Aboum Keeniast. Diskussiooniringis osales teiste hulgas ka Norra Kiriku juhtivpiiskop Helga Haugland Byfuglien.
Misjonikonverentsi järel arutasid NMSi kirikujuhid koos välispartneritega misjoniseltsi uut alusdokumenti „Love Never Fails“ (Armastus ei vea kunagi alt). „Tegemist ei ole uue strateegiaga, vaid dokumendiga, mille eesmärgiks on motiveerida inimesi pühenduma misjonitööle ka tänapäeva kiiresti muutuvas ja keerulises maailmas,“ selgitab Kadri Eliisabet Põder, lisades: „Muutunud olud on ärgitanud misjoniseltsi põhjalikult järele mõtlema misjonitöö ja misjonäriks olemise tähenduse üle.“ Pühapäeval osalesid väliskülalised kohalikes kogudustes jumalateenistustel.
Assessor Põderi selgitusel on EELK-l mitmeid koostööprojekte NMSiga, sh koguduste rajamine Mustamäel ja Sakus, misjonikeskuse noorteprojektid, kiriku jätkusuutlikkusega tegelev konsistooriumi projekt.
NMS on Norra vanim misjoniselts (asutatud 1842) ja Norra Kiriku peamine koostööpartner misjonitöö vallas. Aastast 2011 on NMSi peasekretär Jeffrey Huseby.
Liina Raudvassar