Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas sõnumit hästi edastada

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

GLS juhtimiskonverents tõi 9.–10. novembrini Tallinnas Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea keskuse saali puupüsti huvilistest täis. Kokku tulid erinevate kirikute liikmed ja ka kirikukauged inimesed, keda ühendas soov saada videokonverentsil maailmatuntud kõneisikutelt hüva nõu, kuidas oma tegevuses senisest tulemuslikum olla. Teiste hulgas viibisid konverentsil näiteks peapiiskop Andres Põder ja Rannamõisa koguduse õpetaja Aare Kimmel.
«Need loengupäevad ei anna üksnes teadmisi, vaid mõjuvad ka vaimule värskendavalt,» kinnitab õp Kimmel, kes jõudis konverentsile juba mitmendat aastat. Kimmeli meelest on päris ohtlik jääda «suletud ringi», kuulutama vaid oma sõpruskonda ja koguduse keskele, sest siis võib professionaalse arenemise asemel toimuda teatud stagnatsioon, jäädes justkui mulli sisse «arvad, et oledki maailma parem jutlustaja ning kogudusejuht ja enam paremaks minna ei saa».
Aga arenguruumi on igal juhil, ka vaimulikul, on Kimmel, kes ise saanud GLS juhtimiskonverentsilt hea impulsi ametialaselt edeneda, kindel. Ta tõrjub oletuse, nagu ei kõnetaks teise kultuuri- ja keeleruumi esindajad meie inimest. «Kui mõne ettekandja stiil võibki jääda võõrastavaks, siis sõnum on ometi üks ja seesama ning on väga õpetlik kuulda, kuidas maailma tipptegijad seda edastavad,» rõhutab Rannamõisa koguduse õpetaja.
Vaimulik, kes soovib oma tööks leida uusi ideid, peab GLS juhtimiskonverentsi suurepäraseks võimaluseks. Et kuulda, mida on öelda oma ala parimatel asjatundjatel, ei pea kodumaalt lahkuma ega võõrkeelt valdama, sest Ameerika Ühendriikides Chicagos toimunud konverentsil peetud ettekanded on tõlgitud ning jõuavad videokonverentsina enam kui 80 riigi, k.a Eesti inimesteni nende emakeeles.
Projektijuhina aastaid juhtimiskonverentsi Eestisse vahendamisega tegelnud Henri Lehtsaar julgustab Eesti Kiriku vahendusel kõiki, kes veel kõhklevad, osa võtma 16.–17. novembrini Tartus Salemi kirikus toimuvast konverentsist. «Julgustan tulema kõiki, mitte üksnes vaimulikke, sest videoesitlusse tulevad ettekanded pakuvad päris kindlasti kasulikku teavet igas eluvaldkonnas tegevatele inimestele,» rõhutab Lehtsaar.
Liina Raudvassar