Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas suhtute EELK tunnustusse?

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Märksõnad:  / Number:  /

Gustav-Leo Kivirand, kirikumuusik, kes sai aukirja: See tunnustus tähendab mulle palju. Olin väga üllatunud. See tähendab, et sind märgatakse ja sinu tööd hinnatakse. Ammutan sellest indu jätkamiseks. Tänan oma kirikut.

Lehte Ilves, ajakirjanik, kes sai teeneteristi tunnustusmärgi: See tunnustus tõi mulle palju rõõmu. Olen juurelnud, et kas olen seda väärt, kuna minust on ju paremaid. Südames on tänu ja soov midagi veel oma koguduse heaks teha.

Dagmar Õunap, kantor ja Helsingis eestikeelse kogudusetöö juht, kes sai aukirja: See on äärmiselt suur au. Poleks kunagi arvanud, et oma kiriku koorekihi hulka valitakse! Võttes täna vastu kõrget tunnustust tunnen, et see on tänuks kogu meie meeskonnale, kes kogudusetööd suure pühendumusega teeb. See inspireerib ja motiveerib.

Tiit Pädam, Stockholmi koguduse õpetaja, kes sai II järgu teeneteristi: Võtan seda kui kiriku tunnustust ja märki sellest, kuidas teised inimesed sind ja sinu tööd näevad ja hindavad. Ise tegevuses olles nii palju sellele ei mõtle, aga kui teised seda tunnustavad, siis on ka endale hea aeg hetkeks maha võtta. Tulin Rootsist, et seda tunnet siin toomkirikus kogeda. 

Anatoli Ljutjuk, Ukraina Kultuurikeskuse juhataja, kes sai koostöömedali: Kui Eesti kohta räägitakse, et siin on väga vähe usklikke, siis sõda Ukrainas tõi esile, et see on vale. Väga paljud eestlased aitavad Ukrainat ja ka siinne luterlik kirik on suure abi andnud, on korraldatud palvet Ukraina eest. Näen selles suurt armastust ja kiriku vundament on ju see sama armastus. Seega – Eestis on palju usklikke. Minu jaoks on täna saadud koostöömedal üheks märgiks sellest armastusest. Olen rõõmus ja usun, et homme on parem.

Meego Remmel, baptistikoguduse pastor, kes sai III järgu teeneteristi: See on suur au ja suur üllatus, sest ma ei ole ju luterliku kiriku vaimulik. Aga oikumeenilises liikumises olen osalenud küll pikalt. Hiljuti EKNi asepresidendi tööd lõpetades mõistsin ise ka, et 21 aastat olen kirikute nõukogus kaasa töötanud. See on olnud eesõigus ja õnnistus näha, kuidas kirikud üheskoos saavad millegi suurema nimel töötada. Olen väga tänulik peapiiskopile ja tervele luterlikule kirikule selle tunnustuse eest.