Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas tähistada reformatsiooni aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiskop Tiit Salumäe ja Luterliku Maailmaliidu juures töötav õp Anne Burghardt arutasid Bremenis, kuidas EELK tähistab reformatsiooni 500. aastapäeva 2017. aastal. Florian Hübner

Piiskop Tiit Salumäe esindas EELKd Ühinenud Saksa Luterliku Kiriku (VLKD) sinodil 5.–8. novembrini Saksamaal Bremenis, kus arutati, kuidas tähistada reformatsiooni 500. aastapäeva.

Tegemist oli VLKD 12. sinodi teise istungjärguga, kuhu oli EELK-le saadetud kutse. Piiskop Salumäe nimetas Eesti Kirikule, et võttis Saksa partnerkiriku suurkogust külalisena osa juba viiendat korda, et «olla kohal seal, kus tehakse otsuseid». «Tegemist on suurepärase ja esindusliku sinodiga, kus on väga hea võimalus kohtuda teiste kirikute esindajatega mitmelt maalt,» annab Salumäe üritusele kõrge hinnangu. Lisaks korralistele hääleõigusega saadikutele olid nõupidamissaalis päris mitmed read täidetud külalistega Luterliku Maailmaliidu liikmeskirikutest.
Istungjärgul esines VLKD juhtiv piiskop Gerhard Ulrich, kes on ühtlasi Evangeelse Luterliku Kiriku Põhja-Saksamaal (nn Põhjakiriku) eesotsas, põhjaliku ettekandega olukorrast kirikus. Sinod valis uue kirikuvalitsuse koosseisu. «Seal on Põhjakiriku liikmeid, nii et võime olla lootusrikkad,» analüüsis Salumäe valimiste tulemusi meie kiriku seisukohalt.
Teemana, mis on kõnekas kõigile luterlikele kirikutele, võeti istungjärgul fookusesse küsimus, kuidas tähistada paari aasta pärast reformatsiooni 500. aastapäeva. Selle teemaga seoses pidas ettekande õp Anne Burghardt Luterlikust Maailmaliidust.
EELKs diasporaatööd kureeriv piiskop Salumäe kohtus istungi vaheajal piiskop Ulrichiga, et arutada teemasid, mis on seotud eesti kogudustega Saksamaal. Kirikuruumide rendi küsimus ja topeltliikmelisus olid tema sõnul võtmeküsimusteks kahe piiskopi vestluses.
Eesti Kirik