Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kullamaal lauldi Issanda heldusest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

ivi küla
Ivi Küla käe all laulab koguduse segakoor, aga harjutavad ka õpilased laulmist, klaverit, puhkpille, kannelt, kitarri. Internet

Muusika on ikka kuulunud jumalateenistuse juurde ja vaatamata mõõnadele on Kullamaa koguduse segakoor laulnud juba 60 aastat.

Selle aasta aprillist juhatab koori ja on koguduses organistina ametis Risti põhikooli muusikaõpetaja Ivi Küla. Kogudus võib tema üle uhke olla, sest oma aktiivse noortele mõeldud muusikalise tegevuse eest valiti ta Läänemaa aasta õpetaja nominendiks. Ivi Küla sai ainsa õpetajana preemia kui kõige enam noori üle-eestilisele omaloominguliste laulude konkursile toonud juhendaja.
Kuigi Ivi on Kullamaa kogudusega seotud vähem kui aasta, on tal seljataga kümneaastane töökogemus Rannamõisast. Jumal on teda enda ligi kutsunud ja Ivi on vastanud ning iseenese tarkusest klaveri baasil orelimängu õppinud. «Arenguruumi on veel väga palju,» ütleb ta võimalikest õpingutest unistades.
Organisti kohustuste hulka käis enesestmõistetavalt ka segakoori juhtimine ja Ivi ütleb, et ta oli selleks väljakutseks küps. Segakoori nimekirjas on praegu 16 lauljat, harjutatakse kord nädalas. Noorim laulja – Ivi poeg – on 14 ja vanim sünniaastaga 1937. Ta loodab vaatamata noortetöö puudumisele, et noored leiavad tee kiriku juurde ja vananevale koorile tuleb järelkasvu.
Pühapäevasel jumalateenistusel lauldi suust ja südamest, et tänada sellega ka oma kauaaegset juhti Tooni Leedjärve. Õpetaja Lembit Tammsalu tänas kõiki kooriliikmeid tänukirjaga. Alles see oli, kui esineti koguduse aastapäeval, ees aga ootab jõulukontsert ja kolmekuningapäeva kontsert. Uuel aastal on vaja hakata õppima kiriku laulupäevaks Tartus, kuhu Ivi Küla on plaaninud peale segakoori tuua ka koolilapsed.
Rita Puidet