Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kursus on teinud avatumaks Jumalale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Noorte piiblikursuse lõpetajad koos korraldajatega. Triin Salmu

EELK noorte piibli- ja misjonikursuse viies lend lõpetas oma õppetöö 22. mail.

Septembris alanud õppeaasta üheksanda ja viimase nädalavahetuse vältel sai iga kursuslane tutvustada teistele oma kevadist praktikat jumalariigi tööpõllul ning kirjeldada, mida ta praktikast õppinud oli. Koos tehti ka kokkuvõtteid ühisest ajast Põltsamaal erinevate tegevuste kaudu.
Kursuslased teenisid kaasa pühapäevasel teenistusel Põltsamaa kirikus laulu ja piiblilugemisega ning pärast lõunat toimus kursuse lõpuaktus kiriklas. Aktusele olid kutsutud ka kursuslaste pered, lähedased, praktikajuhendajad ning koguduste esindajad. On rõõm, et paljud olid kutse ka vastu võtnud.
Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer väljendas oma sõnavõtus rõõmu selle üle, et Põltsamaa on saanud juba kahe piiblikursuse kodukohaks. Kursuslaste sõnul on nad saanud praktilisi oskusi Piibli lugemiseks ja rakendamiseks ning palju uusi sõpru, kellega saab edasi koostööd teha ja üksteist julgustada. Kursus on teinud avatumaks Jumalale ja õpetanud alandlikkust.
Enne tunnistuste jagamist õnnistati iga kursuslast isiklikult käte pealepanemisega teele ja tööle. Kõik said õnnistussõnadega liituda ja oli vägev kuulda, kuidas terve saalitäis kordamööda õnnistas kõiki 16 kursuslast. Kursusetiimi liige Teet Kaur julgustas oma sõnavõtus kursuslasi tegema Jumala tahtmist, paluma igas olukorras Isalt kõike, mida vaja läheb, ja tuletas meelde Jeesuse sõnu «Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid …, et te läheksite ja kannaksite vilja ja et teie vili jääks. Mida te iganes Isalt palute, seda ta annab teile minu nimel. Selle käsu annan ma teile: armastage üksteist!» (Jh 15:16–17).
Ta toonitas, et armastus ei ole tunne, vaid otsus. Olukordades, kus ei tea, mismoodi käituda, on kõige targem otsustada armastada. Piiblikursuse teise lennu vilistlane Tõnis Takel julgustas lõpetavat lendu öeldes: «Ärge arvake, et see nüüd läbi saab, see kõik läheb edasi!» See on ka meie soov ja palve: see läheb edasi. Piiblikursus oli üks etapp nende Jeesuse jüngrite eluteel ning nüüd on veelgi rohkem sõpru ja töökaaslasi, kellega edasi minna ja tegutseda. Jumal õnnistagu kõiki värskeid vilistlasi!
Titta Hämäläinen