Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kutsume toetama meie laulukoore

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

10.-12. juunini toimub Tartus kirikupäev ja vaimulik laulupidu. Viimati kohtusime viis aastat tagasi Pärnus. Seekordse kirikupäeva teemaks on «Tarkuse allikale».

Nende päevade kõige oodatumaks ürituseks on kindlasti 11. juunil Tartu lauluväljakul toimuv vaimulik laulupidu. Laulupeo jaoks on valminud kaks muusikateost Piret Ripsilt ja Tõnis Mäelt. Ootusekohaselt on tulemas suurejooneline sündmus. Praegu toimuvad piirkondlikud lauluproovid ja suure peo ettevalmistus käib täie hooga.

Kirikupäeva majanduslikke kulutusi püüame katta sponsorite abiga, ometi tuleb kõikidel lauljatel ja osavõtjatel kanda oma kulud. Sponsorite abiga suudame katta vaid osaliselt toitlustus- ja majutuskulud. Suureks väljaminekuks osavõtjatele on transpordikulud. Kuna reisiteekond Tartusse on erineva pikkusega, on kooride kulutused erinevad.

Sellega seoses otsustas konsistoorium korraldada cantate-pühapäeval, 24. aprillil ülekirikliku korjanduse laulupäeval osalevate kooride toetuseks. Korjandust võib korraldada ka järgmisel pühapäeval, 1. mail.

Kirikupäeva ja laulupidu korraldava komisjoni liikmed soovitavad kogudustel, kelle koorid Tartusse tulevad, anda pool korjanduse tulust koori toetuseks ja pool kanda Tartu praostkonna kontole 10220009086015 SEB Eesti Ühispanka, et korraldav komisjon saaks maksta kaugemalt tulevatele kooridele transporditoetust ja toiduraha. Annetusi ootame ka nendelt kogudustelt, kust koori laulupeole ei tule.

Ootame teid kõiki kirikupäevale ja laulupeole, soovime kooridele õnnistus- ja rõõmurikast ettevalmistustööd ning ühtlasi täname kõiki üksteise toetamise eest.

Joel Luhamets,
komisjoni esimees, kirikupäeva ettevalmistaj