Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuulutusnädal jagab sõnumit ja toob sõbrad kokku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Kuulutusnädalal käis jutlustamas Anu  Konks (vasakul) Saaremaalt. Katrin Olev.

Nõo väike ja imeline luteri kirik on augustis lauritsapäeva nädalal rahvarohke, sest kogudus peab siis kuulutusnädalat. Nii oli see ka tänavu.

Aastast 2003teenib kogudust õpetaja Mart Jaanson, kes juba järgmisel aastal jätkas traditsiooni pidada kirikus kuulutusnädalat. Peaaegu paarikümne aasta pikkusest kogemusest võib ta öelda, et kuulutusnädal on populaarne ja toob inimesi kokku nii jumalasõna kui ka muusikat kuulama. Kogudusele kuulutusnädala formaat inimeste kutsumiseks kiriku juurde sobib – jumalateenistused vahelduvad kontsertidega ja igaüks saab valida endale sobiva.

Sel aastal on kuulutusnädal eriline. Itaaliast saabunud kollektiiv Irmos Ensemble ja organist Marju Riisikamp tõid kirikusse peaaegu sadakond inimest, kinnitab Jaanson. Ja lisab, et kui kirikus on 20–30 inimest, on ka see normaalne. Neljapäeval andis kontserdi pikka aega tegutsenud ja paljudele rõõmu pakkunud ansambel Rondellus, kelle muusikaloolist vaimsust õpetaja hindab. Kirikul on hea akustika, aga võib-olla on põhjuseks ka vaimuliku muusikutaust, et sageli kontserte pakutakse. Selgi aastal tuli kahjuks ühest loobuda, kuigi õpetaja missioon on meie muusikuid toetada. 

Koguduse nimepäeval, lauritsapäeval 10. augustil jutlustas koguduses õpetaja Anu Konks, kes teenib Jämaja ja Anseküla kogudust Saaremaal. Nõo kogudus käis sel suvel külas oma eestpalvekogudusel Ansekülal, aga eelnevalt oli kokku lepitud ka vastukülaskäik. Sageli just nii külalisjutlustaja leidmine käibki. Vahelepõikeks – läinud nädalal pidas õpetaja Anu Konks Pereraadios hommikupalvusi ja neid on võimalik järelkuulata.

Kes tahaks jumalateenistusi või toimunud kontserte arvuti vahendusel vaadata, see peab mõttest loobuma. Õpetaja Jaanson ütleb, et kogudus on selles osas konservatiivne ja ülekandeid ei tee. Kontserdi puhul oleks ülekanne ka autorikaitsega piiratud. Kes kuulata tahab, peab kohale minema. Usun, et uus võimalus on järgmise aasta augustis. Muidugi on kirikus ka igal pühapäeval jumalateenistus, algus kell 11.

Kuulutusnädalat on Nõos peetud 1990ndate aastate teisest poolest, mil seda tegi toona kogudust teeninud diakon Peeter Vigel. Võimalik aga, et ka juba õpetaja Harald Tammuri (1917–2001) teenimise ajal millalgi ajavahemikul 1954–1996, aga seda peaks juba arhiivist uurima. 

Rita Puidet