Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuulutustöö sugulasrahvaste juures jätkub

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Anu Väliaho ja õigusteaduste professorist teoloog ja vaimulik, Kaasani koguduse pastor Anatoli Pogasi pakkusid kuulamisrõõmu ka oma lauluga. Mari PaenurmMärtsikuu alul olid Eestis käimas misjonärid Anu ja Juha Väliaho, kes kohtusid siin hulga inimestega oma tugikogudustes.
Venemaa Uurali praostkonnas juba 18 aastat kuulutustööd tegev misjonäripaar ei tulnud Eestisse sedakorda kahekesi. Laulude ja olulise sõnumiga rikastasid kokkusaamisi mari muusikud Anna Mišina ja Konstantin Zainet­dinov ning Kaasani luterliku koguduse pastor Anatoli Pogasi. Kokkusaamised olid Tallinnas, Haapsalus, Keilas, Nissis, Tartus ja Pärnus.  
Eestist läkitatud Anu Väliaho andis kokkutulnuile lühikese, kuid väga sisuka ülevaate kogu sellest suurest tööst, mida Uurali praostkonnas aastate jooksul on tehtud. Loodud on kümneid uusi kogudusi, ehitatud kogudusehooneid ja kirikuid, ristitud ja leeritatud sadu inimesi ning hoolitsetud selle eest, et kohapeal võiks olla väärikas järelkasv vaimulike tööpõllul.
Nagu rõhutas ka Kaasani koguduse pastor Anatoli Pogasi, on tal au tunda esimest Eestist pärit misjonäri, kes pärast 1939. aastat nii suurt ja olulist tööd vennasrahvaste juures on teinud. Järgmisel aastal plaanivad Anu ja Juha tulla Eestisse, Juha Väliaho jääb pensionile.
Kokkusaamisel tuli korduvalt välja ka see, et nagu kõige muuga, on ka misjonitöös oluline järjepidevus, ning seda tööd saab edukalt teha vaid siis, kui elada rahva keskel ja koos rahvaga.
Välja oli pandud kuulutustööd kajastav näitus ning mari rahvarõivaid ja käsitöömeistrite tehtut. Anna ja Konstantin tõid muusikalisest varasalvest välja nii vaimulikke rahvalaule kui omaloomingut. Koosolijad said nautida ja kaasa laulda ka meil tuntud «Väikese karjase» laulu, mis seekord kõlas nii eesti, mari, vene kui soome keeles.  
Mari Paenurm