Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laagrisse kaasa Piibel ja hea tuju

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tauno Toompuu jagab Kunda kirikus leerilastele praktilisi juhiseid, kuidas liturgilisel jumalateenistusel käituda: kunas püsti seista ning millal ja mida ühiselt kaasa teha. Liina Raudvassar

9.–11. juulil Toolse puhkekülas toimunud Viru praostkonna leerilaagrist osavõtjatest sai juurdekasvu Narva-Jõesuu, Kadrina ja Rakvere kogudus.

Suvi on ideaalne aeg laagri pidamiseks. Seda teavad hästi Viru praostkonna vaimulikud, eesotsas Rakvere koguduse õpetaja praost Tauno Toompuu ja Kadrina koguduse õpetaja abipraost Meelis-Lauri Eriksoniga, kelle eestvõttel 2008. aastal alustatud traditsiooni tänavu jätkati.
Korraldajate meelest on just laagri vormis hea (tulevaste) koguduseliikmetega ühte jalga käia ja suurepärane võimalus madaldada kiriku lävepakku sellest üleastumiseks. Vaimulikud saavad teada, millised teemad kõnetavad inimesi, ja ilmikud omalt poolt uurida kiriku seisukohti ennast huvitavates küsimustes.
Kes on Jumal? Kas temal on midagi tegemist mu eluga? Miks kirik on olemas? Mis on minu elu eesmärk? Kas siin hullus maailmas on midagi kindlat ja püsivat? Kuidas leian rahu? See on vaid osaline loetelu eksistentsialistlikest küsimustest, mis laagripäevadel arutamist leidsid.
„See on meeskonnatöö,“ rõhutab praost Toompuu laagri korralduslikku külge kommenteerides, nimetades meeskonna tugisambaks Helen Karust, Kaja Alasood, Liisa Rossi ja vaimulikest Meelis-Lauri Eriksoni ning Ralf Alasood. Tema sõnul oli tegemist igasuvise ettevõtmisega hingelt noortele, kes soovisid saada rohkem teada (kristlikust) usust ja kellel avanes laagri lõppedes võimalus kirikuga liituda läbi leeriõnnistuse.
Liina Raudvassar