Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Läänemere kaldalt viib tee Rooma

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Rooma Tee alguspunkt Tallinnas. Erakogu.

Eesti Jaakobitee Sõprade Selts võeti 12. juulil vastu rahvusvahelise palverändurite organisatsiooni liikmeks.

Tegemist on organisatsiooniga, mille nimeks on Associazione Europea Romea Strata (AERS), selgitab Epp Sokk Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsist. Tema sõnul on see üleeuroopaline ühing loodud eesmärgiga taasavastada ja väärtustada Romea Strata ehk ajaloolist palverännuteed Läänemere kaldalt Roomani. 

„Seda Rooma teed edendab üle 50 liikmesorganisatsiooni. Kõik need organisatsioonid tutvustavad selle ajalugu, teele jäävaid pühakohti ja vaimsust,“ selgitab Epp Sokk ja täpsustab, et Romea Strata algab Tallinnast ning kulgeb läbi Eesti, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria ja Itaalia.

AERS on sõnastanud enda tegevuseesmärkideks edendada kootööd ning vahendada kogemusi ja parimaid praktikaid. Ühtlasi koordineerides ühiseid tegemisi, mis kattuvad teel olevate partnerorganisatsioonide ja gruppide tegevustega. Veel võetakse ülesandeks edendada üldist ühiskondlikku palverännuteemalist arutelu, ka interdistsiplinaarseid uurimistöid. Eraldi eesmärk on säilitada Euroopa materiaalne ja mittemateriaalne kultuuripärand. Püütakse organiseerida hariduslikke ja erinevate rahvaste kultuure ühendavaid tegevusi Euroopa noortele. Luues taristut ja vajalikke teenuseid võtab AERS endale ülesandeks edendada kultuuriturismi ajaloolisel Rooma teel. 

Nüüdsest on Eesti Jaakobitee Sõprade Selts AERSi liikmena seotud organisatsiooni liikme õiguste ja kohustustega. 

Eesti Jaakobitee Sõprade Selts loodi 1. veebruaril 2015 eesmärgiga kirjeldada ja märgistada palverännutee, mis viib läbi Eesti, ühineb Läti palverännuteega ja sealtkaudu üleeuroopalise palverännuteede võrgustikuga. Laiemaks sihiks on teekond Santiago de Compostelasse Hispaanias. Baltikumis kulgeb teekond Rooma sama marsruuti pidi, kus rändavad ka Santiago de Compostela palverändurid. 

AERS korraldas möödunud aastal Romea Strata palverännaku, mis kestis 44 päeva. Sellest võttis osa 600 rändurit ja see lõppes Roomas. Sarnase palverännaku korraldab organisatsioon tuleval aastal 27. aprillist 8. juunini Poolas. Etteruttavalt saab öelda, et plaan on 2024. aastal korraldada selline rännak Baltikumis.

Rooma Tee kohta saab infot kodulehel: https://www.romeastrata.org/en/.

Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi koduleht: http://camino.ee/.

Eesti Jaakobitee ehk Camino Estonia koduleht: https://caminoestonia.com/.

Eesti Kirik