Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Läheme ususeemet külvama

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Mustamäe kogudust teenib õpetaja Tiina Klement, kes koos kogudusega rõõmustab sel suvel kirikupäevade üle. Misjonikeskusest kinnitatakse, et koostöö, kus keskusel oli vaid toetav roll, oli nende jaoks esmakordne. Koguduse arhiiv.

Kangekaelsetega pole mõtet vaielda, küll aga tuleb aidata soovijad Kristuse juurde, leiab Tallinnas Mustamäe linnaosas misjonipraktikat korraldav oikumeeniline meeskond. 

Jäänud on veel viimased ettevalmistused, päevade kordamineku nimel pingutab linnaosas lisaks luteri kogudusele veel kolm kogudust, sealhulgas alles möödunud aasta oktoobris asutatud metodisti kiriku Lootuse kogudus. Nädala jagu kestvate kirikupäevade „Usk, lootus, armastus“ alguseni on jäänud kümmekond päeva. 

Mullu septembrist on misjonikeskus tutvustanud Mustamäe kristlastele kirikupäevade formaati, mille abil jõuda evangeeliumisõnumiga võimalikult paljudeni. Sisuliselt on tegu misjonipraktikaga, mis suunab koguduseliikmeid kirikuseinte vahelt välja minema. Eesmärgiks on usu kasvamine, linlaste kui küpse viljapõllu hingeõnnistus ja lootusrikas elu armastuse vaimus (1Kr 13:13). Tõsi, ehitatavas Mustamäe Maarja-Magdaleena kirikus vajavad sisetööd veel lõpetamist ja kirik pühitsemist.

Käsk kehtib

Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru sõnul visandati selle töövormi selgroog juba esimeste päevadega 30 aastat tagasi. Kristuse misjonikäsk minna kogu maailma on iseenesest vana kaks tuhat aastat ja kehtib ka praegu. Mustamäe linnaosa tähistab sel aastal 60 aasta juubelit, elanikke on seal üle 65 tuhande, rohkem kui mõnes meie linnas. Tegu on paigaga, kus kindlasti tuleb Jeesust tutvustada. 

Mustamäe kirik on Tallinnas luteri kirikutest noorim ja koguduse õpetaja Tiina Klement on päevade korraldamisel kogu jõuga panustamas, abiks hulk sihikindlaid vabatahtlikke. „Kui Jumala Vaim on Leevit puudutanud seda tegema, siis Jumala ja teiste koguduste abiga saame ka meie hakkama,“ ütleb õpetaja Klement.

Misjonikeskuse juht täpsustab, et jumalasõnaga tänapäeval inimest puudutada on keeruline, sest teenistustelgi on vahel näha, et mõni inimene näpib hoopis telefoni. Seega alustatakse esmaspäeval kutsuvalt kohvikute päevaga. Reinaru toonitab, et praktilised kogemused aitavad ka kristlastel Kristust sügavamalt mõista ja uskuda. Mustamäe koguduski on noor, ametlikuks asutamis-

ajaks 23. november 2010. 

Koostöö julgustab

Kirikupäevad tähendavad koostööd mitte ainult oikumeenilises plaanis, vaid ka linnaosavalitsusega. Õpetaja Klement ütleb, et kui kogudus käis linnaosa juhtidele ideed tutvustamas, võeti see kahel käel vastu. Tõdedes, et koroonaaeg on inimestele põhjustanud vaimseid probleeme, nähti nende leevendamisel kogudus(t)es head partnerit. 

Nii oodatakse Mustamäe kristlasi 18. juunil Männi parki linnaosa juubeli grillipeole. Seal kaaslinlastega kohtumine, vestlemine, eestpalve pakkumine on meie jaoks mugavustsoonist väljaastumine, sõnab õpetaja. Igaks päevaks kogutakse ise jõudu hommikupalvustelt, mida viivad omanäoliselt läbi eri koguduste esindajad.

Igal tööpäeva õhtul on kirikus kontsertpalvus. Tallinna tehnikaülikoolis peetakse aga neljapäeval konverents „Usk ja teadus“, kus ettekande peavad Peeter Müürsepp, Toomas Jürgenstein, Kalev Tarkpea ja Jaan Lahe, raamatukogus saab vaadata Eesti Piibliseltsi näitust „Pühakiri – käsikirjast eestikeelse Piiblini“. Laupäeval on erilised sündmused kindlasti vähetuntud autoreid tutvustav loominguõhtu ning sellele järgnev regilauludega jumalateenistus Maarja Magdaleena kirikus. Ei puudu ka Mustamäe põnevaid paiku tutvustav palverännak. 

Misjonipäevade avajumalateenistusel 12. juunil teenib Mustamäe kirikus Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, lõpujumalateenistusel 19. juunil misjonikeskuse nõukogu liige piiskop Joel Luhamets

Oodatud on kõik

Iga soovija leiab mitmekülgsest kavast midagi põnevat, see on mõeldud imikutest eakateni. Paljud üritused tõlgitakse Lootuse koguduse abiga vene ja Vineyardi koguduse abiga inglise keelde. Selleks, et päevad hästi korda läheks, toimus mai kahel laupäeval evangelismi koolitus. Ehk annavad päevad vastuse ka neile kristlastele, kes küsivad endalt, kuidas nad saaksid Kristuse misjonikäsku oma elus täita. Ja ehk tuletavad misjonipäevad linlastele ka meelde, et Mustamäe kogudus ootab kiriku ehituseks jätkuvalt annetusi EELK Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse kontole EE241700017003221206 Luminoris või kontole EE757700771000677814 LHVs.

Rita Puidet