Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lasnamäe osakogudus sai uue juhi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pootsmaa
Traditsioonilise teisipäevaõhtuse jumalateenistuse lõpus sai uus juht Margus Pootsmaa Kirsti Malmilt kaela Pae palvekoja võtme ja helkurristi. Erakogu

Tallinna Püha Vaimu koguduse tiiva all tegutseva Lasnamäe Markuse koguduse algatusgrupi juht on alates 1. veebruarist usuteaduse üliõpilane Margus Pootsmaa.

Loodava koguduse juures tegutsev Soome misjonär Kirsti Malmi selgitab, et algatusgrupi juhi ülesanded sarnanevad vaimuliku ülesannetega.
„Uue koguduse rajamise puhul on muidugi lisaks vaimuliku osaduse eest hoolitsemisele oluline osa väljapoole suunatud tööl ja võrgustiku kasvatamisel Lasnamäe kogukonnas,“ lisab ta. Esialgu töötab Pootsmaa Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piiri alluvuses. Tulevikus on loota nii Lasnamäe koguduse iseseisvumist kui Pootsmaa ordineerimist.
Idee Pootsmaa töölekutsumiseks tuli alles mõned nädalad tagasi Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja Eha Kraf­ti poolt. Malmi sõnul on koguduse algatusgrupp kogenud nii selles ettepanekus kui kõigi Lasnamäe kogudusetöö koostööpartnerite ja peapiiskopi kiire nõusoleku saamises Jumala juhtimist.
Pootsmaa ise kinnitab Piibli kirjakohale Lk 10:1j viidates, et tema eesmärk on jõuda evangeeliumi jagamisega võimalikult paljude Lasnamäel elavate ja töötavate inimesteni. Ühtlasi soovib ta enda sõnul jätkata kõike seda head, mida on juba alustatud, ning taaskäivitada noortetöö.
Lisaks Pootsmaale jätkavad osakoguduse juhtkonnas Margus Sardis, Aive Annuk ja Kirsti Malmi. Viimane siirdub aprillis küll seitsmeks kuuks kodumaale, kuid loodab pärast seda tärkava Lasnamäe koguduse juures tööd jätkata.
Rain Soosaar