Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laste- ja noortelaager Võrtsjärve kaldal

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Laagrist liikus kolme päeva jooksul läbi üle saja inimese. Arhiiv.

4.–6. juulini toimus Valga praostkonna XXV laste- ja noortelaager „Maisel matkal“.  

Võrtsjärve äärde limnoloogiakeskuse lähedale Petserikülla oli noori tulnud nii Valga praostkonna kogudustest Elvast, Nõost, Rannust, Puhjast ja Valgast kui ka mujalt Eestist – Tartust, Haapsalust ja Põltsamaalt. Laagrist liikus nende kolme päeva jooksul läbi üle saja inimese. 

Võtsime osa limnoloogiakeskuse pakutavast parvesõidust, kalapüügist, keskuse ekspositsioonidega tutvumisest ja matkast ümber Mustjärve. Laagri viimasel päeval otsisime metsas GPS-vidina abil kontrollpunkte. 

Kahel õhtul viis buss meid Rannu õigeusu kiriku juurde, kus toimusid öine jumalateenistus ja Taizé-palvus, mille pidasid õp Arvo Lasting Helmest ja Valga praostkonna praost Mart Jaanson

Lõkkeõhtute külalisteks olid kutsutud Rannu koguduses teeniv Valga praostkonna noor vikaardiakon Robert Bunder ja EELK misjonär Joel Reinaru. Mõlemad on entusiastlikud ja sütitavad inimesed, kes oma maise matka muljeid noortega jagasid. 

Mõtteid maise matka kohta koos Jumalaga jagati lastega veel piiblitundides. Kitarri saatel õpiti vahvaid laagrilaule, osaleti meisterdamise ja piiblidraama töötubades. Viimases valminud näitemängu esitasid kõik rühmad lõkkeõhtul. Vanemail noortel oli oma programm koos Soome misjonäridega. 

Laagri lõpetas jumalateenistus Rannu Püha Martini kirikus, kus oma õnnistuse igale laagrilisele ja töötegijale andis kaasa diakon Robert Bunder. 

Oleme südamest tänulikud praostkonna projektijuhile Miina-Liisa Kuusemaale, MTÜ Võrtsjärve ühendusele, Leaderi meetmele, Soome misjoniseltsile Kylväjä ja paljudele teistele, kes selle laagri õnnestumisele kaasa aitasid. 

Kristiina Lõhmus,

laagri juht