Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lastehoid Inglitiib avas uksed

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

1. veebruaril oli Harkujärve kirikus lastehoiu Inglitiib pidulik avamine.

Ruumid õnnistas assessor Gustav Piir. Harku valla nimel kõneles vallavanem Kaupo Rätsepp. Laste päralt on ligi 100 m² ruumi, kuhu kuulub pehme vaibaga mängutuba ja hubane magamistuba. Kevadel rajatakse maja kõrvale õueala koos mänguväljakuga.

Kogukonna teenistuses
EELK diakooniatalituse juhataja Avo Üprus ütles, et kohti on kümnele lapsele. «Et Harku vallas oli sündimus kaks aastat tagasi tipus, siis on praegu siin väga palju väikesi lapsi, kes hoidmist vajavad. Meie strateegias on olulisel kohal koostöö kohalike omavalitsustega ja on põhimõtteline seisukoht, et tuleb vastata nendele vajadustele, mis selles piirkonnas on, seepärast me seda tööd siin teeme.
18. veebruaril kohtume valla rahvaga ja küsime neilt, mis siin ruumides võiks veel teha. Võimalusi on palju. Maja keldris on 200 m² pinda, mida saaks kasutada. Ka teine korrus ootab kasutamist. Teeme siin kõike heas koostöös maja omaniku Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku, Eesti Kirikute Nõukogu ja EELKga.»
Lastehoiu Inglitiib tegevust finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest sihtasutuse Innove projekti «Lapsed hoitud, töö tehtud» kaudu. Projektijuht on Ingmar Kurg ja tegevjuht Keili Kollamaa. Üprus märkis, et pooleaastane projekt «Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed» annab võimaluse lapsega kodus olevatel töötutel vanematel tööle minna, raha teenida ja makse maksta.
«Olen veendunud, et kirikud peavad pakkuma seda, mida inimesed vajavad, ja olen veendunud selles, et lastehoid, koolieelne haridus ja kiriklikud koolid on kirikule tuleviku inimesi kasvatavad, tõestamaks kiriku enda vajalikkust. Usun, et taolisi lastehoide saab Eestis tulevikus olema palju.»

Aino Järvesoo ehitatud kirik
Harkujärve kiriku ehitamist korraldas metseen dr Aino Järvesoo, arhitekt on Jaak Kuriks. Aastatel 1992–1994 ehitatud hoone on veel lõpetamata. Praegusel ajal EKEK selles hoones jumalateenistusi ei pea, need toimuvad Tallinnas Koskla tänavas. «Sealsed ruumid on neile sobiva suurusega. Siinne maja on väga suur ja eeldab seda, et kogudus kasvab ümberkaudsetest elanikest,» selgitas Üprus.
«Kosklas käiv grupp on paraku enamuses mujalt pärinev ja käis siin põhiliselt tollase kirikuõpetaja Heigo Ritsbeki pärast. Ritsbek lahkus sellest ametist möödunud aastal ja juhib nüüd Eesti Anglokatoliku Kirikut.
Aino Järvesoo sooviks oli, et see kirik peaks saama lastekirikuks. Ta oli ju suur laste toetaja. See mõte on mind kogu aeg kriipinud ja nüüd hakkab see pikkamööda teoks saama.»
Tulevikus soovitakse Harkujärve kiriku baasil välja arendada kogukonda suunatud pastoraal- ja diakooniliste teenuste keskus.
Tiiu Pikkur