Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lastelaagris ligimest otsimas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne-Harju praostkonna lastelaagris osalejad ja külalised.
Erich Roots

Jaanipäevaeelsel nädalal kogunes Talu laagrikeskuses Lääne-Harju praostkonna lastelaager.

Laagri juhtteemaks valiti halastaja samaarlase loost tuntud küsimus: kes on minu ligimene? Ettevalmistused laagriks algasid sügisel, tegevust juhtis praostkonna lastetöö sekretär Pille-Riin Pärnala-Roots. Laagrisse tuli sel korral nelikümmend üks last praostkonna seitsmest kogudusest, neid juhendas üksteist õpetajat koos kahe abilisega.
Lapsed jagunesid viieks rühmaks, iga rühm sai nime vastavalt apostel Pauluse kirjeldatud Püha Vaimu viljadele (Gl 5:22–23). Milline koht on meie elus armastusel, rõõmul, rahul, pikal meelel, lahkusel, heatahtlikkusel, ustavusel, tasadusel? Kas oleme nende Jumala andidega valmis teenima abivajajat, oma ligimest? Need ja teisedki teemad olid mõtteaineks nii väikestele kui suurtele kõikide palvuste, õppetundide, arutelude ja mängude käigus.
Teisel laagripäeval käis külas diakon ja lastekirjanik Küllike Valk. Tema raamat «Ott, vanaisa ja teised» andis häid mõtteid sellest, kuidas leida Jumala sõna abiga lahendusi tekkinud arusaamatustele, süütundele ja vihale. Küllikese kirjutatud lugude põhjal etendati mitu lühinäidendit. Õhtul meisterdati üheskoos tokieesleid, meenutamaks looma, kelle seljas halastaja samaarlane viis haavatud mehe öömajale.
Elevust tekitas laagrilistele tutvumine politsei- ja tuletõrjemasinatega. Praktilist tarkust ligimese aitamiseks jagasid kolmandal päeval kiirabiõed Angelina Oblikas ja Kadri Põlm, kes õpetasid lastele mitmesuguseid esmaabivõtteid.
Lastelaagri külaliseks oli peapiiskop Urmas Viilma, kes rääkis õpetliku loo ligimese aitamisest. Selgus, et mitte igasugune abi ei pruugi tegelikult aidata ja Jumalale meelepärane olla. Lapsed esitasid peapiiskopile küsimusi alates sellest, kui vana on Jumal, ja lõpetades peapiiskopi lemmiktoiduga. Kirikujuht pani lastele südamele, et nad jääksid iseendaks ka siis, kui suureks saades tuleb kanda tähtsaid ameteid ja tiitleid.
Kolm toredat päeva lõppesid jumalateenistusega laagrikirikus. Seal tervitas lapsi praost Jüri Vallsalu, kaasa teenisid õpetajad Lea Jants ja Annika Laats. Kõlasid laulud laagri muusiku Jaan Vaidla koostatud laulikust. Pärast tordisöömist oligi aeg sõpradega hüvasti jätta. Paldiski ja Risti koguduse lapsed viis koju kaitseväe roheline buss, mille tagaosas oli kirjas «Anname au!». Tõepoolest, au Jumalale ja suur tänu kõikidele laagrilistele!
Praostkonna lastelaager sai teoks ka tänu toetajatele: suur aitäh, Lääne-Harju praostkond ja kogudused, EKN, LNÜ, heategevusfond Uus Laine, Aade Lõng OÜ, Neti Kink jt. Olge südamest tänatud, laagrikeskuse Talu lahke pererahvas!
Pirjo Roots