Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lastepäev täis mõõtmatut armastust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lapsed Hageri vennastekoguduse palvemaja õues kiigel lustimas. Marek Roots

Ühel maikuu pühapäeva ilusal hommikul kogunes ligi 100 inimest – Lääne-Harju praostkonna pühapäevakooli lapsed ja õpetajad ning lastevanemad – Hageri kirikusse praostkonna lastepäevale.

Ühises lauluproovis kirikus harjutati Merle Libliku ja Sig­rid Põllu juhendamisel laule «Väikene süda», «Taevaisa on mind loonud nii» ja «Ma olen väike karjane», et kolmainupüha jumalateenistusel kaunite lauludega kaasa teenida.

Jagamise rõõm
Hõlbustamaks jumalateenistusele järgnenud rühmatööd ja uute sõprade leidmist, jagasid Lia Kaljuste, Marta Põld ja Ave Kris Lend osalejaile nimesildid. Lisaks Hageri koguduse peredele oli lastepäevale tulnuid Keila, Nissi, Paldiski, Rapla, Risti ja Saku kogudusest. Hageri koguduse lapsed olid teistele eeskujuks pühakirja tekste lugedes ja korjandust läbi viies.
Jutluses rõhutas praost Jüri Vallsalu suurt rõõmu, et meid nii palju oli kokku tulnud, ning ühtlasi püüdis lahti seletada armastuse mõistet. Olles tundnud suurt armastust ning soovides seda jagada, ei tea me täpselt, kuidas seda teha. Tahtmine armastusest rääkida on, kuid puudu jääb oskusest. See on mõistusele hoomamatu nagu kolmainu Jumal, üks Jumal kolmes isikus.
Praost maalis meie ette pildi kevadisest loodusest: rohetavast metsast ja maast, õitsvatest lilleaasadest, koduaias õide puhkenud viljapuudest. Ta küsis lastelt: «Kas teel siia nägite, kuidas tee ääres kõik õitseb? Võililled. Mis te arvate, palju neid võililli võib seal olla?» Pakuti 200, 1000, viimaks lõpmatu arv.
Õitsvad lilled on ilusad, nii kaunid, et tahaks need tuppa vaasi tuua. Tõsi aga on, et vaasis närtsivad lilled kiiresti. Õunapuu õied on ilusad, tahaks oksa vaasi võtta, ent laseme tal olla puu küljes. Kui toome õied tuppa, jätame ilu endale, ei jaga seda ega anna edasi. Võib-olla suudaksime kokku lugeda kõik võililled ja hoomata nende hulka, ent Kristuse armastus on mõõtmatu. Jumala armastuse tunne on võrreldamatu.
Jeesus vastas Nikodeemosele, kui too oli küsinud täiskasvanud inimese teistkordse sünni kohta, et te peate sündima ülalt, sest kes ei sünni veest ja Vaimust, ei saa minna jumalariiki. Jeesus on tee, tõde ja elu. Kui me usume kolmainsusesse ja sellesse, et üksainus Jumal toimib kõigis kolmes isikus, siis tähendab see, et Jumal on tulnud ja inimeseks saanud, et maailma päästa – et igaüht meist päästa ja õndsaks teha.

Samm Jumala poole
Koguduse- ja lastelauludele lisaks kaunistas jumalateenistust Hageris pikka aega tegutsev Hageri pasunakoor. Lõunasöögiks ja tegevusteks koguneti 198 aasta vanusesse ainulaadse rookatusega vennastekoguduse palvemajja.
Viktoriinivõistkondadele jutustas Lia Kaljuste sissejuhatuseks Jeesuse tähendamissõna töötegijaist viinamäel ja nende tasust. Võistkonnad andsid vastuseid Piibli lugude ja tegelaste ning kirikute tundmise ja tähelepanuülesannete kohta. Iga laps sai mängu lõppedes ühe teenari, millega suu magusaks teha.
Liivale joonistamise töötoas jagas lastele juhtnööre Mikk Liblik, andes märksõna Piiblist. Mida üks laps prožektori peale liivale joonistas, pidid teised lapsed ära arvama ekraanile ilmuvalt pildilt. Põnevust oli palju! Sportlikke mänge juhendasid õues Lauri ja Saara. Eri vanuses lapsed võistkondades, kus suuremad aitasid väiksemaid, lisas kooslusesse nõnda palju rõõmu ja särtsu!
Rapla lapsed laulsid «Rõõm, rõõm, mu südames on rõõm». Hageri lapsed esinesid toreda lastebändiga, esitades «Laulan nüüd», «Jeesus on tee», «Jumal armastab maailma», mille solistiks oli Jakob Aron Lend, viiulil saatis Marta Põld, trummil Ruuben Põld.
Sisukat päeva kokku võttes märkis praost, et esinejate väikesed pingutused on julged ning väga tähtis on teha julgeid samme. Kui meie astume ühe sammu, siis astub Jumal meile ühe sammu vastu, nii oled Jumalale ligemale astunud. Valikute küsimus on, kas astud Jumala poole või hoopis sellest kõrvale. Küsimusele, kust pühakud tulevad, vastas praost, et nad tulevad meie endi keskelt. Need on inimesed, kes julgevad neid samme astuda, julgustades lapsi neid samme tegema ja rõõmustades eriliselt pühade osaduse üle.
Ilus oli lõpetada päeva Paldiski laste esitatud «Meie Isa palve» lauluga, õnnistussõnadega ja ühiselt lõpulaulu lauldes koduteele asuda. Tänu Hageri kogudusele, praostkonna vaimulikele, kõigile lastetöötegijatele peredega!
Pille-Riin Pärnala-Roots,
Lääne-Harju praostkonna lastetöö sekretär,
Paldiski koguduse pühapäevakooli õpetaja