Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lavale astub eesti kristliku muusika paremik

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Laupäeval, 9. veebruaril algusega kell 19 toimub Tallinnas Salme kultuurikeskuses kolmandat aastat kontserdiõhtu Eesti Gospelmuusika Auhinnad (EGA).EGA eesmärgiks on tunnustada eesti muusikuid, kes panustavad meie muusikamaastiku mitmekesistamisse, luues muusikat, mis toob austust Loojale. Korraldajad lubavad kuulajaile värvirikast ja mitmekesist muusikavalikut, mida on EGA projektijuhi Timm Rannu sõnul kohalikus kontekstis hakatud kutsuma eesti gospeliks. Lisaks rahvahääletuse alusel jagatud auhindade kätteandmisele kuuleb kontserdil armastatud artistide etteasteid (nt WAF Gospelkoori juhatav Anneli Pilpak, Rebecca, EELK Misjonikoor ja Tõnis Mägi).
Eelmise aastaga sarnaselt otsustavad kuulajad, kes neile aasta jooksul kõige rohkem hinge läksid, ja tunnustavad parimaid ettevõtmisi. Alates 1. jaanuarist saavad kõik muusikasõbrad kodulehel www.sonico.ee oma tähelepanekud ja tunnustuse edastada. Veebruari alguseks kujuneb sellest kokkuvõte, mis tehakse teatavaks kontserdil.
Enne kontserdiõhtut kell 17 algab seminar. Kõigi huvilistega arutleb Mehis Metsala selleaastase EGA teemal «Loodud looma». Muusikutele mõeldud seminari viib läbi Timo Lige.
Talvine laupäevaõhtu on kogupereüritus, sest korraldajad on mõelnud ka publiku päris noorele osale ning laste jaoks toimub paralleelselt seminaride ja kontserdiõhtuga laste EGA, kus pere pisipõnnid saavad laulda, mängida ja vaadata teatritükki «Vanaisa piiblilood».
Rannu sõnul on EGA 2007 meeldejääv ja südamlik kontsert, millele müüakse vaid 500 piletit. «Tegelikult on õhtu jooksul kogu eesti kristliku muusika paremik kord aastas ühel laval,» kutsub Rannu piletiostjaid kiirustama.

Merje Mänd