Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leerilaager Saaremaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õhtupalvus mere ääres. Koos leerilastega on Tiina Ool (paremal) ja Tõnu Veldre. Erakogu.

Kuressaare koguduses algas leerilaager. Piiblitunnid pakuvad uusi teadmisi, mitmekülgne kava aga aitab koos kasvada.

Saarte praostkonna leerilaagrisse registreeris end küll ainult viis noort Kuressaarest, aga nii välditakse ka koroonaohtu. Ja algselt plaanitud kogudusemajas ööbimise asemel lähevad leerilapsed oma koju. Kuigi leerilaagris teadmisi kristlusest omandades A-st ja B-st kaugemale ei jõuta, on olulisem, et noored pärast leeriõnnistuse saamist kogudusest eemale ei jääks. Nii selgitab laagri korraldaja, koguduse abiõpetaja Tiina Ool.

Lisaks piiblitundidele otsitakse võistlusmängus linna erinevaid kirikuid, peetakse palvusi, osaletakse jumalateenistustel, vaadatakse filmi Jeesuse elust ja tehakse ühiselt muudki. Leerilaagri üheks meeldejäävamaks ettevõtmiseks oli kindlasti läinud reedel vaikse lahesopi ääres Titerannas toimunud õhtupalvus. Vabas looduses pidasid palvuse Tiina Ool ja Tõnu Veldre

Kuid leerilaagri teeb eriliseks ehk seegi, et lisaks Tiina Oolile annavad leeritunde erinevad inimesed: koguduse õpetaja praost Anti Toplaan, noortetöö juht Maila Juns-Veldre ja jutlustaja Tõnu Veldre. Nii on laager mitmepalgelisem, aga loob ka kogudusest laiema pildi. Kokku saadakse kahel nädalavahetusel – ees ootab veel paar laagripäeva. Laager lõpeb leeriõnnistamisega pühapäeval, sestpeale on Kuressaare kogudus rikkam viie koguduseliikme võrra. Loodame väga, et külvatud seeme hakkab peatselt ka vilja kandma.

Rita Puidet