Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leeriõpingud päikese käes ja mändide vahel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Viru praostkonna iga-aastane leerilaager toimus juuli teisel nädalal Toolses mändide vahel.

Eelnevatel aastatel on laagrilised kokku tulnud Kadrina leerimajja, kuid sel aastal tekkis mõte proovida midagi uut. Toolse linnuse kaunis ümbrus ning mere lähedus on kindlasti väga hea valik.
Laagris käib elu kindla päevakava järgi ja tegevust jagub. Äratus ja hommikuvõimlemine kell 8 hommikul. Hommikusöök 8.30 ja palvus 9.30. Päeva sisustavad nii erinevad loengud ja rühmatööd kui ka sportlikud mängud. Kõige selle eesmärk on valmistada noored ette leeriõnnistamiseks ja kogudusega liitumiseks.
Laagri eripäraks on see, et klassikaline leerikoolitus on asendatud pea nädal aega kestva intensiivõppega vabas õhus. Kui klassikalise leerikooli puhul toimuvad tunnid kord nädalas, siis siin pühendatakse puhtalt leeriõppele vähemalt neli tundi päevas.
Õhtune programm on laagris eriilmeline. Kolmapäeva õhtul istuti näiteks koos peapiiskopi Andres Põderi ja Viru-Jaakobi koguduse õpetaja Tarmo Linnasega, et kuulata kristlikku muusikat, neljapäeval toimus ekskursioon Kunda kirikus ning pool reedesest päevast möödus Toolse ümbruses matkates.
Lisaks leeritundidele ja meelelahutuslikule tegevusele toimus iga päev natuke ka üldharivaid loenguid. Lektoriteks olid teiste seas nii näitleja Malle Pärn kui koolitaja Jaanus Kangur. Teemad varieerusid mõtlemismudelitest kristliku abielu mõisteni.
Laagri korraldamisega on juba viis aastat tegelnud Kadrina kogudus ja Rakvere Kolmainu kogudus, mille õpetajad Meelis-Lauri Erikson ja Tauno Toompuu suure osa loengutest ja palvustest läbi viivad. «Laagrit tuleb teha, sest see meeldib. Nii meile kui noortele,» leiab Toompuu.
Laager on tõesti populaarne. Kuigi oma põhieesmärgilt on tegu leerikooliga, on igal aastal aina rohkem noori, kes tulevad siia tagasi. Paljud on siin juba teist või kolmandat korda. Mitmed neist on juba ise juhendajate ja rühmajuhtidena laagris tegevad. Paar inimest on korraldamises aktiivsed lausa algusest peale. Kui küsida, miks, siis ega nad ise ka kindlad ei ole. «See on loomulik osa igast suvest,» nagu üks noortest väitis.
Leerilaagri võlu on kindlasti selleski, et ta toob kokku erinevate koguduste noori ja aitab luua head läbisaamist praostkonnas. Aastate jooksul on laagrist läbi käinud üle saja noore Kadrinast, Rakverest, Väike-Maarjast, Narva-Jõesuust ja teistest kogudustest.
Mitu päeva kestnud õppimine lõpeb leerieksamiga, kus esitatakse küsimusi nii tundides õpitu kohta (Mis on palve?) kui ka kontrollitakse noorte üldist tähelepanuvõimet (Millise nimega saar paistab Toolse linnuse juurest?). Õnneks ei ole küsimused ülemäära keerulised ja oma leeritunnistused saavad kõik õigel ajal kätte.
Pärast laagrit suundusid noored laupäeval kodudesse, et valmistuda leeriõnnistuse saamiseks ning kogudusse astumiseks. Loodetavasti tullakse juba järgmisel aastal taas.
Alexander Maasik