Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Linn ja kogudus töötavad käsikäes

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

kaarli
Lepingu allkirjastavad linnapea Mihhail Kõlvart ja õpetaja Jaak Aus. Külli Saard

14. juunil allkirjastasid Kaar­li kirikus Tallinna linna ja Kaarli koguduse esindajad sihtotstarbelise toetuse lepingu kiriku trepi ja välisukse restaureerimiseks, tegevuskava koostamiseks akendega seotud töödeks summas 57 125 eurot.

Koguduse õpetaja Jaak Ausi sõnul on just viimastel aastatel kogudusel Tallinna linnaga hea koostöö olnud. Orel on saanud kapitaalremondi, restaureeritud on kiriku peauksed. Sel aastal on linna toel plaanis kiriku Vabaduse väljaku poolse trepi ja lõunapoolse külgukse mahukad renoveerimistööd. Kui küsida, millal remont valmis saab, siis vastus on: mitte kunagi. Järgmisena on plaanis soklitööd ja akende restaureerimine. Vajalikud ettevalmistused selleks on tehtud. Kuna töö on mahukas ja aeganõudev, siis jätkub seda mitmeks aastaks.
Linnapea Mihhail Kõlvart ütles: „Mul on hea meel, et mõni aasta tagasi taaskäivitasime kiriku renessansi projekti. Muidugi Kaarli kiriku kõige emotsionaalsem ja ilusam projekt oli oreli restaureerimine. See, et orel valmis sai ja meid rõõmustab, on suur saavutus. Aga mida ma tahan rõhutada, on see, et linna abist ei oleks kasu, kui kogudus poleks aktiivne ja neil ei oleks seda energiat ja soovi. Meie saame olla ainult abiks, aga initsiatiiv ja tegelik töö on siit poolt. Selle eest ma soovin ka tänada.“
Koguduse kanda jääb trepi ehitusel sõiduteeni viiva jalgtee ja trepiastmete tegemine. Kokku läheb see maksma 20 445 eurot. Kiriku trepi remondi heaks saab teha annetusi. Annetuse saaja: EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus, konto EE902200221040614950, Swedbank. Märksõna TREPP.
Külli Saard