Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lipud Tallinna Jaani kirikule

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jumalateenistuse alguses kanti kirikusse riigi- ja linnalipp. Tiiu Pikkur

Vabariigi aastapäeva eelsel pühapäevasel jumalateenistusel võttis Jaani kogudus vastu Tallinna linna kingituse – sinimustvalge riigilipu ja sinivalge Tallinna lipu.

Jumalateenistus algas tornikellade mänguga. Teenistusel lauldi ühiselt Martin Lipu ja Enn Võrgu laulu «Eesti lipp». Lipud andis üle Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kes pidas ka tervituskõne. Lipud pühitses ja tänusõnad ütles koguduse õpetaja praost Jaan Tammsalu.
Linnapea rõhutas oma kõnes Tallinna peaväljakul seisva Jaani kiriku olulisust ning viimaste aastate tähelepanuväärset positsiooni. Tallinna linn on aastaid Jaani kirikut omalt poolt toetanud.
«Riigi pealinna peaväljaku, Vabaduse väljaku ääres paiknev ning käesoleval ajal ka Tallinna praosti kirikuna pealinlasi teeniv pühakoda on tänu vaimulike, koguduse juhatuse, nõukogu ja muidugi liikmete pingutustele ning ka Tallinna abile muutunud kaunimaks, kodusemaks, st soojemaks nii otseses kui vaimses mõttes ning kutsuvamaks nii tallinlastele kui linna külalistele,» ütles Edgar Savisaar.
«Usun, et Eesti riigi ja Tallinna lipp on väärikaks aastapäevakingituseks sellele tublile kogudusele,» lausus linnapea. «Lipp on sümbol ja täna üle antav Tallinna linna lipp oma valgete ja siniste triipudega kõneleb pealinna kodanike ning linna juhtimise ühtsusest, samas linna tugevusest ja avatusest.»
Ent kogudus sai kingitusi ka Toompealt. Riigikogu ja vabariigi valitsus on hoolitsenud selle eest, et kirikulisel oleks mõnus istuda: kiriku istepinke ehivad nüüd uued soojad istmekatted. Kirikukellad aga paneb helisema elektrooniline helistamismehhanism.
Tiiu Pikkur