Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lohutust ja rõõmu saab laulust

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kehtiva eriolukorra ja viiruseohu tõttu lükkas konsistoorium koos kirikupäeva ja laulupeo sihtasutusega edasi juulis toimuma pidanud suur­ürituse.

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo sihtasutuse juhatuse esimees Piret Aidulo ütles Eesti Kirikule, et otsust langetada oli emotsionaalselt väga raske. Tööd oli kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo „Rõõm üle maa“ kordamineku nimel tehtud mitu aastat. Viimasel aastal eriti intensiivselt, ja vabatahtlikke, kes kaasa aitasid, oli omajagu. Ja mida veel pidid tundma koorid, kes usinalt on laule õppinud ja esinemist ootasid! Kaarli koguduse kahte koori juhatav Piret Aidulo sõnas ka, et neil oli Viljandis öömajagi kinni pandud.

Seoses suurpeo edasilükkamisega järgmisesse aastasse on juurde tulnud hulganisti lisatööd, sest sõlmitud lepingud kultuurkapitali ja teiste toetajatega on vaja ümber vormistada, osa toetusi tagastada, erinevad broneeringud tühistada. Aga tööd ei tule juurde mitte ainult korraldajatele, vaid ka lauljatele. Praeguseks õpitud laule tuleb uuesti harjutama hakata, et tase ei langeks. Laulupeolaule saab küll vahepealse aasta jooksul esitada, aga Aidulo arvab, et neid ei peaks üle kasutama.

Piret Aidulo ütleb, et ei temal ega sihtasutusel ole kooridele lohutuseks ja ergutuseks muud pakkuda kui head sõna. Ta loodab, et vabariigi valitsus leiab lahenduse kultuuritöötajate toetamiseks, sest koorijuhid on jäänud praegu tööta. Õnneks on koorilauljad omavahel sõbrad ja suhtlevad palju. Nad on ikka üksteiselt tuge leidnud ja laulurõõmust nakatunud. Seda näitab kasvõi suur üleriigiline laulupidu. Tuleme toime ja elu läheb paremaks, on Piret Aidulo veendunud. 

„Loodame kõigi laulupeo ja kirikupäeva korraldamisse panustanute mõistvale ja toetavale suhtumisele ning jätkuvale koostööle peo ettevalmistamisel. Palume, et Jumal kingiks meile usku, lootust ja armastust rasketest aegadest läbitulekuks ning õnnistaks ja hoiaks meie maad, rahvast ja kirikut,“ kirjutatakse kirikuvalitsuse ja sihtasutuse otsuses.

Rita Puidet