Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lõuna-Eesti liidrid palvushommikusöögil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lõuna-Eesti IV palvushommikusöögile Emajõe kaldale Atlantise restorani olid 9. jaanuaril kutsutud piirkonna maakondade ja linnade poliitika-, majandus-, haridus-, kultuuri- ja usuelu esindajad.

Hommikute eestkõnelejad on traditsiooniliselt olnud Tartu linnapea Urmas Kruuse, praost Joel Luhamets ja EKNi asepresident Meego Remmel. Korraldav toimkond oli selleks korraks kutsunud kohaletulijaid mõtisklema usulisest kuuluvusest sõltumata ühise hommikueine juures südametarkusest. Teemat aitasid avada peakõneleja teoloogiadoktor Einike Pilli ning kaaskõneleja Heljut Kapral. 90aastane arst Heljut Kapral on tööl käinud 80. eluaastani, viimased kümmekond aastat küll poole koormusega, ja seejärel veel viis aastat teinud vabatahtlikuna arstitööd diakooniahaiglas. Kuulajatega jagas ta kolme lugu oma pikast eluteest. Muusikat esitas kaasahaarava kitarrimänguga Paul Neitsov.
Tartusse palvushommikusöögile kogunenud arvamusliidrid olid koosolemise lõpus ühises palveosaduses, lugedes meieisapalvet ja lauldes laulu «Hoia, Jumal, Eestit».
Eesti palvushommikusöögi toimkonna missiooniks on tuua vahendajana kokku erinevate kogukondade arvamusliidrid, pakkudes kohtumisvõimalust heade mõtete jagamiseks ning omavaheliseks vestluseks.
Tänapäeval palvushommikusöögi nime all tuntud ürituse asutas Seattle’is 1935. aastal Norra immigrant Abraham Vereide. Ta korraldas kristlikke palvushommikusööke poliitikutele ja ärimeestele. Peagi paluti tal sarnaseid kokkusaamisi organiseerida ka San Franciscos ja Chicagos. 1942. aastaks kolis organisatsioon oma peakorteri Wa­shingtoni, kus see aitas luua hommikusöögigruppe Ameerika Ühendriikide senatis ja esindajatekojas.
Sirje Semm